Aww.

Mówienie rzeczy ważnych i miłych coraz częściej zastępowane jest jakimś skrótowcem. Jednym z częściej stosowanym, szczególnie przez młodych, jest aww. Co znaczy aww? To nic innego jak wyrażenie zachwytu, tego że coś lub ktoś nam się szczególnie podoba. To tak jakby krzyknąć po polsku: ojej, oj lub coś w tym stylu. Ale powodem do użycia tego zwrotu musi być zachwyt.
Niektórzy upatrują etymologii aww w angielskim awesome. Internauci, którzy myślą szybko i działają jeszcze szybciej nie mają czasu na pisanie długich hymnów pochwalnych. Jak im coś pasuje mówią krótko: aw. Jak bardzo się podoba dodają jeszcze jedno w – tak powstaje aww. Można spotkać również wersję znacznie bardziej wydłużone: awww a nawet awwww. To już są naprawdę bardzo mocne okrzyki zachwytu.
Zachwyt można w tradycyjny sposób wyrazić stosując tyle pięknych prostych słów: podoba mi się, ładne to, miłe, ciekawe, interesujące, wspaniałe, niesamowite, niespotykane, nieziemskie, cudowne, urocze, fenomenalne, kapitalne, porywające, olśniewające, powalające, wyborne, urokliwe, czarujące, fantastyczne, prześwietne, niezastąpione, najwyższej jakości, atrakcyjne, śliczne, przewyborne.
Tymczasem nasze otoczenie jest coraz bardziej monotonne i jednostajne. Wszystko może być fajne: film, zupa, dziewczyna, praca, samochód, podróż, piwo. Na widok rzeczy czy osób szczególnie nam miłych wykrzykujemy aw – zamiast powiedzieć czy napisać coś bardziej oryginalnego. Zobaczymy zdjęcie przystojnego faceta – aww! Koleżanka pochwali się nowym ciuchem – aww! Kolega przyjedzie na świetnym motorze – aww! Jeszcze trochę i przestaniemy w ogóle ze sobą rozmawiać pełnymi słowami i zdaniami.

www.pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here