ból gardła

Ból gardła zdarza się niejednemu z nas. Że być podczas każdej pory roku. Pojawia się szczególnie na przełomie zimy i wiosny, zaś latem niejednokrotnie doskwiera dzieciom w każdym wieku. Kłuje, drapie, piecze, uniemożliwia połykanie, zabiera sen z powiek – to największe sygnały nacisku gardła. Czy są jakieś sposoby, aby uniknąć tej uciążliwej choroby lub chociaż, żeby ją złagodzić? Otóż tak, oto wypróbowane domowe sposoby na ucisk gardła. O ich cudownej wartości, wiedziały już nasze babcie. Czas przekonać się o niej na naszej skórze.

Domowe sposoby na ból gardła – etiologie nacisku

Bolące gardło wtóruje: przeziębieniu, objawom grypy, anginie, zapaleniu krtani, zapaleniom gardła. Pojawia się wtedy, gdy żyjesz w środowisku o suchym lub zadymionym powietrzu. Zdarza się również u osób, które mnóstwo mówią, pomiędzy innymi nauczycieli. Podrażnione gardło niejednokrotnie występuje u ludzi, którzy są trudności z oddychaniem przez nos. Zatem, w trakcie oddychania ustami, narażają gardło bezpośrednio na związek z wirusem. Leczenie domowymi sposobami naprawdę może wywołać wyniki! Nie wierzysz? Poznaj porady babć, które rzeczywiście działają!

sposoby na bóle gardła - jakie najlepsze

Domowe sposoby na ból gardła – leczenie

Sprawdzone, domowe sposoby na ucisk gardła to:
•Napar z szałwii – jest skutecznym sposobem przeciwzapalnym i odkażającym, będącym do czyszczenia gardła oraz jamy ustnej przy anginie oraz chrypie. Gardło należy płukać co trzy godziny. Zioła są dostępne w aptece i sklepie zielarskim. Dużą ulgę daje także płukanie gardła naparem z kory dębu oraz rumianku.
•Płukanie gardła sokiem z buraków – ekstrakt winien łączyć się ze szklanki świeżego soku z buraków oraz jednej łyżki stołowej octu. Gardło należy płukać 6-10 razy w tygodniu.
•Woda z solą – płucz gardło wodą z solą (jedna łyżeczka soli na szklankę wody). Czynność tę należy zrobić 3-4 razy dziennie.
•Zamiast soli do czyszczenia gardła można zastosować także wywaru z rumianku lub tymianku.
•Płukanie gardła ziołami to dobry pomysł. Jak zrobić taką płukankę? Wbrew pozorom, jest to banalnie proste. Wystarczy dobrze wymieszać 10 g liści orzecha włoskiego, 10 g liści babki lancetowatej i 10 g rumianu szlachetnego, łyżkę mieszanki zalać szklanką letniej wody. Napar należy ogrzewać przez 20 minut i przecedzić. Gardło płucze się naparem 2-3 razy dziennie.
•Pij dużo płynów – przyjmuj dziennie blisko 3 litrów. Na chore gardło najlepiej pić: herbatę z sokiem malinowym, naparem z lipy, naparem z czarnego bzu, kompot z imbiru, płyny możne w witaminę C, jak np.: ekstrakt pomarańczowy, woda z dużą ilością cytryny – to najlepsze domowe sposoby na ucisk gardła u dzieci.
•Nawilżanie powietrza – jeśli boli gardło, należy nawilżać powietrze w pomieszczeniu, w jakim jesteś. Na gorący kaloryfer można położyć mokry ręcznik, który zadziała jak nawilżacz powietrza.
Z pewnością, lepiej zapobiegać aniżeli leczyć przeziębienie i grypę. Zanim sięgniesz po pastylki i niezbędna będzie kuracja antybiotykowa, wypróbuj domowe sposoby na ucisk gardła. Nie zapomnij o owijaniu szyi szalikiem i ciepłym ubraniu. Unikaj również pikantnych przypraw i ostrych potraw, bo podrażnią jeszcze bardziej bolące gardło. Jeśli ucisk jest odpowiedni, utrudnia oddychanie, a domowe sposoby na ucisk gardła nie pomagają, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Ucisk gardła może prowadzić do zapalenia migdałków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here