Dwa oblicza Izraela

Wycieczki – Izrael jest takim miejscem, które szanujący się podróżnik musi odwiedzić. Izrael ma wyjątkowe miejsce na Bliskim Wschodzie. Dzięki świętym miejscom centralnym dla trzech głównych religii ludzkości można spędzić całe życie, odkrywając cuda historii i kultury. Spójrzcie na starożytną Jerozolimę z Góry Oliwnej, poznajcie izraelskie wino nad Morzem Galilejskim, chodźcie po nadmorskich ruinach w Cezarei i zanurzcie się w lokalnej kulturze poprzez kulinarne przedsięwzięcia. Zrób własną pielgrzymkę do tego ukochanego i złożonego miejsca. Izrael może pochwalić się około 300 słonecznymi dniami w roku. Promienie są tak niezawodne, że kraj był pionierem energii słonecznej. Izraelskie wybrzeże Morza Śródziemnego rozciąga się na 170 mil, a goście mogą wybierać spośród wielu plaż, od bujnych wybrzeży Tel Awiwu, po spokojniejsze odcinki poza miastem.
Siedząc u ujścia meandrującej rzeki Yarkon, Tel Awiw ma sześciopiętrową plażę popularną wśród młodych, wyluzowanych mieszkańców. Rowerzyści, biegacze i spacerowicze wypełniają promenadę, a plażowicze rządzą na piasku, nadając miastu pewien kalifornijski klimat.
Pierwszym i najważniejszym miejscem, jakie trzeba odwiedzić jest Jerozolima. Wybierz się na spacer po Starym Mieście w Jerozolimie, odwiedzając najważniejsze miejsca, w tym Wzgórze Świątynne, Kopułę Skały i meczet Al-Aksa. Jedź dalej do Ściany Płaczu, odwiedź synagogę Hurva w dzielnicy żydowskiej, a następnie przejdź przez stacje drogi krzyżowej do Bazyliki Grobu Świętego. Po południu odwiedź Górę Oliwną, podziwiając widoki Jerozolimy, a następnie ciesz się wolnym czasem, aby samodzielnie wędrować. Można również wdać się w dyskusję z lokalnym uczonym na temat konfliktów i lokalnych problemów międzywyznaniowych.
Będąc w Jerozolimie koniecznie trzeba odwiedzić Yad Vashem Memorial, aby dowiedzieć się o Holokauście i jego konsekwencjach. Zwiedzanie słynnego Muzeum Izraela, aby zobaczyć zwoje znad Morza Martwego, jedno z największych znalezisk archeologicznych w ubiegłym stuleciu również jest koniecznym punktem na trasie turystycznej. Później możesz sam wybrać się na wystawę archeologiczną najnowocześniejszego muzeum.
Trzeba również zobaczyć Betlejem, zaczynając od wizyty na Placu Żłobów i w Kościele Narodzenia. W pobliżu znajduje się palestyński obóz dla uchodźców, który można zobaczyć a następnie udać się do lokalnego projektu kobiecego, aby zobaczyć palestyńskie gotowanie i skosztować lokalnego lunchu.
Warto również udać się do Masady z przystankami w Pałacu Heroda, łaźni i synagodze, wszystkie te atrakcje wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wielu turystów wybierając się do Izraela chce zobaczyć Tel Aviv. Tel Awiw jest jednym z najbardziej tętniących życiem miast na świecie. Uhonorowany przez New York Times „Śródziemnomorską stolicą chłodu”, jest to 24-godzinne miasto z niepowtarzalnym pulsem, łączące piaszczyste śródziemnomorskie plaże z światowym życiem nocnym, tętniąca życiem scena kulturalna, niesamowite jedzenie, uznana architektura UNESCO i międzynarodowa perspektywa.

www.freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here