Handel informacjami poufnymi

W dobie rozwoju technologii nasze dane nigdy nie są stuprocentowo bezpieczne. Możemy jednak zrobić wiele, by uniknąć wycieku informacji z urządzenia mobilnego. Niestety nasze smartfony są bardzo wrażliwe na działanie niepowołanych osób – dowiedz się, jak sobie z tym poradzić.

W XXI wieku informacja jest na wagę złota

Niemal każdy z nas przechowuje na swoim smartfonie poufne informacje lub prowadzi rozmowy, których treść nie powinna trafić w ręce osób trzecich. Wiele osób także wykorzystuje telefon do czynności związanych z biznesem czy finansami, które mogą być szczególnie interesujące dla cyberprzestępców. Rzadko jednak jesteśmy w stanie skutecznie chronić nasze informacje przed podsłuchami i atakami na sprzęt mobilny. Nasze komputery są zazwyczaj bardzo dobrze zabezpieczone przed potencjalnymi naruszeniami naszej prywatności – dbamy o aktualizacje, korzystamy z antywirusów i programów antymalware. W przypadku smartfonów nie mamy jednak dostępu do tak rozbudowanego zestawu narzędzi. Osoby, którym zależy na śledzeniu nas, mogą za to dysponować licznymi zaawansowanymi rozwiązaniami – niektóre z nich są bardzo skuteczne.

Aplikacje szpiegowskie są szeroko dostępne

Dzięki setkom aplikacji szpiegowskich podsłuchiwanie i inwigilowanie innej osoby stało się stosunkowo proste. Ogromnym problemem jest także fakt, że tego typu programy są dostępne za darmo, a samo ich rozprowadzanie jest w teorii legalne. Część z nich reklamuje się na przykład jako aplikacje do nadzoru rodzicielskiego, jednak może zostać wykorzystana do zupełnie innych celów. Warto mieć na uwadze, że nawet jeśli oprogramowanie jest legalne, zdobywanie informacji, które nie są przeznaczone dla danej osoby, jest niezgodne z prawem. Nie zmienia to jednak faktu, że szpiegowanie smartfona jest możliwe bez szczególnego wysiłku.

Sprawdź, czy Twój smartfon nie wysyła danych na podejrzany numer telefonu

Jednym ze sposobów, by zweryfikować, czy poufne informacje nie są wysyłane na obcy numer, jest sprawdzenie przekierowań za pomocą kodu MMI. Wprowadzając kod *#21# (w taki sam sposób jak podczas wybierania numeru przed połączeniem), możemy zyskać dostęp do podstawowych danych na ten temat. Jeżeli otrzymamy komunikat o braku przekierowań, nie musi to jeszcze oznaczać, że smartfon jest bezpieczny. Weryfikacja w ten sposób obejmuje jedynie skrawek działań szpiegowskich. Najnowsze programy atakują wiele innych wrażliwych punktów smartfona, których nie możemy sprawdzić prostymi metodami – musimy postawić na równie zaawansowane narzędzia.

Korzystaj z bezpiecznego komunikatora, by chronić swoje dane

UseCrypt Messenger to bezpieczny komunikator, który pozwala bardzo skutecznie chronić dane. To polski program stworzony z myślą o zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa przesyłu informacji pomiędzy użytkownikami. UseCrypt Messenger dysponuje licznymi wbudowanymi narzędziami, które znacząco utrudniają pracę osobom chcącym dotrzeć do naszych poufnych danych. Przed każdym połączeniem sprawdzany jest poziom bezpieczeństwa, a jeśli UseCrypt Messenger nie jest w stanie zniwelować zagrożenia, blokuje wysyłanie wiadomości. Jest to oczywiście komunikator wyposażony w skuteczne mechanizmy szyfrowania, w odróżnieniu od innych propozycji na rynku, które często stawiają zysk ze sprzedaży danych ponad prywatnością użytkowników, nie tak jak UseCrypt MessengerOpinie użytkowników UseCrypt Messenger tego oprogramowania odzwierciedlają filozofię twórców – bezpieczeństwo i prywatność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here