Jak wybrać odpowiednie akcesoria fryzjerskie i kosmetyczne

Podstawą dla dobrego fryzjera i kosmetyczki jest posiadanie wysokiej jakości akcesoriów fryzjerskich i urządzeń, które pozwolą na uzyskanie jak najlepszych efektów pracy. Wyobraźnia, jaką kierują się fryzjerzy podczas tworzenia efektownych upięć czy cięć, nie powinna być krępowana przez niewystarczająco solidne sprzęty. Podobnie jest jeśli chodzi o produkty do stylizacji czy farbowania włosów – trzeba brać pod uwagę wiele aspektów, które zadecydują o zadowalającym efekcie pracy stylisty fryzur. Kosmetyczka, która bazuje na dobrych produktach, może spodziewać się stałych klientów, którzy, zadowoleni z efektów, zawsze wrócą na kolejne zabiegi. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych?

Akcesoria fryzjerskie i kosmetyczne: podstawy wyposażenia salonów

Dobre akcesoria fryzjerskie to podstawa. Salony kosmetyczne czy fryzjerskie przede wszystkim muszą posiadać dużą liczbę kosmetyków i preparatów wszelkiego przeznaczenia. Są to, w przypadku fryzjerów, m. in. szampony, odżywki i farby do włosów oraz wysokiej jakości produkty do stylizacji. Muszą mieć dużą objętość, ponieważ nie można dostać ich w zwykłych sklepach – profesjonalne produkty są zazwyczaj duże i wydajne, mają piękne zapachy i wyjątkowe właściwości odżywiające, nawilżające i ochronne.

Jeśli chodzi o akcesoria kosmetyczne, jest ich zdecydowanie więcej. Począwszy od produktów pielęgnacyjnych do twarzy, stóp, dłoni i ciała, skończywszy na konkretnych produktach służących do zabiegów: produktów do paznokci, maseczek i kwasów do peelingów. Są to tylko nieliczne przykłady – kosmetyka i kosmetologia prężnie się rozwija, oferując nowe zabiegi upiększające i pielęgnacyjne do twarzy i ciała, dlatego niezwykle trudno jest wybrać odpowiednie kosmetyki fryzjerskie. Czasami nie trzeba stawiać tylko na jedną linię produktów, ponieważ można je dowolnie łączyć i dobierać, opierając się na doświadczeniu i obserwacji działania konkretnych z nich.

Warto czytać składy kosmetyków profesjonalnych. Muszą być skoncentrowane, ale jednocześnie bezpieczne dla klientów. Obecne trendy mówią o wykorzystywaniu jak najprostszych produktów, najlepiej pochodzenia naturalnego. Oprócz podstawowych preparatów specjalistyczne gabinety kosmetyczne oraz salony fryzjerskie muszą być wyposażone w odpowiednie produkty do dezynfekcji. Ważne jest także to, aby w miarę możliwości korzystać z jednorazowych produktów. Takie uważne i świadome działanie jest postawą zachowania higieny i uniemożliwia przenoszenie wszelkich chorób pochodzenia grzybiczego i bakteryjnego.

Narzędzia fryzjerskie – jak wybrać najlepsze?

Wybór narzędzi fryzjerskich do pracy musi być podyktowany przede wszystkim budżetem, jaki chcemy przeznaczyć na zakup danych artykułów, jak i jakością, na jakiej nam szczególnie zależy. Warto stawiać na sprawdzone marki, ponieważ odpowiednie artykuły powinny służyć w pracy przez długi czas – i to na równie wysokim poziomie. Niezbędnik każdego fryzjera to:

 • nożyczki różnego rodzaju,
 • maszynki elektryczne,
 • suszarki do włosów,
 • prostownice do włosów,
 • lokówki,
 • grzebienie, szczotki,
 • artykuły do upięć.

Nie można zapominać także o odpowiednich meblach, które pomieszczą wiele kosmetyków oraz będą gwarantowały komfort podczas pracy – zarówno klientom, jak i fryzjerom. Warto wydać jednorazowo więcej na takie sprzęty, aby nie musieć się przez następne miesiące a nawet lata martwić o podstawy swojej pracy. Wybór akcesoriów fryzjerskich jest bardzo szeroki, dlatego najlepiej postawić na odpowiednią jakość w dobrej cenie.

sklep fryzjerski

Czego do pracy potrzebuje kosmetyczka?

Podobnie jest z kosmetyczkami, które wykonują wiele różnych zabiegów na twarz i ciało. W związku z szerszym spectrum ich działania, potrzebują więcej sprzętów i mebli, by móc świadczyć jak najwięcej usług i zdobywać nowych klientów. Zazwyczaj najczęściej w gabinetach kosmetycznych wyposażenie obejmuje:

 • urządzenia do mikrodermabrazji,
 • frezarki,
 • lampy LED i UV do utwardzania paznokci,
 • akcesoria do masażu.

Oprócz tego w skład wyposażenia salonów kosmetycznych wchodzą także mniejsze akcesoria przeznaczone do paznokci, do pielęgnacji twarzy czy stóp. Meble to oczywiście wszelkiego rodzaju szafki, fotele czy łóżka – odpowiednich rozmiarów, gwarantujące komfort i wytrzymałość. Wszystkie te sprzęty i urządzenia powinny mieć więc długą żywotność i łączyć praktyczność z ciekawym designem.

Jak widać, wybór wyposażenia nie jest łatwy – wiele firm oferuje swoje produkty, różniące się w rzeczywistości w niewielu aspektach. Należy skupić się na przeznaczeniu produktu, jego składzie i wytrzymałości. Stosunek jakości do ceny powinien być odpowiedni, tak aby nie przepłacać za produkty, które charakteryzują się szybkim zużyciem. Warto więc zrobić dobry research, zanim wybierze się dany kosmetyk, akcesorium czy sprzęt, by tym samym zagwarantować i sobie, i klientom, wysoką jakość świadczonych usług. Więcej dowiesz się na stronie sklepu fryzjersko – kosmetycznego http://fryzaw.pl

Źródło: http://drzwi-hermes.pl/category/zdrowie-uroda/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here