Lokalizacja telefonu

Lokalizacja telefonu nie jest pojęciem nowym. Nawet osoby niezainteresowane tematem wiedzą, że istnieje taka możliwość i korzysta z niej między innymi policja w trakcie poszukiwań danej osoby, nie tylko poprzez kartę SIM, ale również dzięki numerowi IMEI, który jest indywidualnym numerem identyfikacyjnym telefonu.
Operator sieci, z której korzystamy również ma możliwość zlokalizowania naszego telefonu poprzez system GPS.
Coraz częściej słyszy się jednak w mediach i czyta się w różnego rodzaju publikacjach o tym, że każdy może zlokalizować inny telefon. Jest to szczególnie polecane rodzicom, którzy chcą kontrolować to, co dzieje się z ich dziećmi. Ale jak tego dokonać? Jak zlokalizować telefon? Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową odpowiedniej frazy, wyświetli się nam tysiące odnośników do witryn, które teoretycznie powinny nam w tym pomóc, jednak niestety, większość z nich jest fałszywa i najprawdopodobniej służą do pozyskiwania danych osobowych, dlatego między innymi trzeba uważnie przeczytać regulamin.
Namierzanie telefonu wymaga zainstalowanie na nim odpowiedniej aplikacji, która nam to umożliwi i założenia konta na serwerze producenta, a następnie dodanie do niego posiadanego sprzętu. Za jej pomocą będzie można zlokalizować sam aparat, a nie tylko numer – kartę SIM. Warto o tym pamiętać, szczególnie w przypadku niefortunnej sytuacji losowej, którą może być na przykład kradzież telefonu. Jeśli złodziej wyjmie z niego kartę SIM i zacznie używać swojej, nie uniemożliwi to jego odnalezienia. Ponadto, jeśli urządzenie posiada przednią kamerę, może zrobić zdjęcie osobie aktualnie go używającej. Aplikację taką można zainstalować na telefonach ze wszystkimi popularnymi rodzajami oprogramowania, jednak w większości takie programy są płatne w całości, lub część z opcji wymaga uiszczenia opłaty przed rozpoczęciem korzystania z nich.
Ale wróćmy do kontroli rodzicielskiej. Tutaj opcji powiązanych z lokalizacją jest więcej. Najciekawszą z nich jest wysyłanie przez urządzenie alarmującej wiadomości tekstowej o przekroczeniu przez nie, a tym samym dziecko, wyznaczonej strefy bezpieczeństwa, w której może się znajdować. W tym przypadku jednak telefon musi mieć włączoną lokalizację.
Wszystkie opisane powyżej opcje wymagają połączenia z siecią, bez tego niestety nie będą działać.

www.4emotion.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here