Łysiejesz? Jest na to sposób!

Problem utraty włosów jest bardzo powszechny. Co zrobić, gdy szampony dla łysiejących zawodzą, a wszystkie „domowe” metody nie zdały egzaminu? Ratunkiem może okazać się mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg nie przywróci włosów, ale dobrze wykonany sprawi, że fryzura będzie wyglądała na gęstą i krótko ściętą.

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry?

Jest to bezinwazyjne, precyzyjne umieszczanie specjalnego pigmentu w naskórku. Czym mikropigmentacja skóry głowy różni się od tatuażu? Wieloma aspektami i nie powinno się tego w ogóle porównywać. Podczas wykonywania tatuażu trwały pigment umieszcza się głęboko w skórze właściwej. Podczas mikropigmentacji barwnik umieszczany jest bardzo płytko. Dzięki temu z upływającym czasem pigment złuszcza się wraz ze skórą i efekt nie jest dożywotni. Rezultat utrzymuje się około dwóch lat. Jest to odpowiedni czas, przez dwa lata cebulki mogą zmienić swój wygląd i konieczne będzie użycie innego pigmentu. Dobór barwnika jest kluczowy, musi być dokonany przez doświadczoną osobę, żeby wyglądał tak, jak cebulki włosów. Do uzyskania pożądanego efektu niezbędna będzie pewna ręka wykonująca zabieg. Całość dobrze imituje wrażenie krótko ściętej fryzury.

Dla kogo przeznaczona jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg mikropigmentacji może być skuteczny w różnych sytuacjach, takich jak:

  • łysienie androgenowe,
  • łysienie plackowate,
  • maskowanie blizn,
  • sprawienie wizualnego „zagęszczenia” włosów przerzedzonych,
  • poprawa wyglądu zarostu.

Żeby poddać się mikropigmentacji skóry głowy, nie trzeba mieć koniecznie krótko ściętej fryzury. Zabieg można wykonać u osób mających przerzedzone włosy, da to efekt gęstości. Mikropigmentacja umożliwia ukrycie niektórych znamion i blizn. Nie wszystkie ślady na skórze mogą zostać ukryte podczas zabiegu. Odpowiedzi na pytanie, które z blizn kwalifikują się, udzieli personel zakładu wykonującego mikropigmentacje skóry głowy. Ostatnim przypadkiem, w którym stosuje się zabieg, jest poprawa wyglądu zarostu. Niektórzy mężczyźni, decydują się na podkreślenie swojej aparycji, poprzez wprowadzenie pigmentu w skórę na twarzy.

Zakres zabiegu.

Zakres, w jakim wykonana zostanie mikropigmentacja jest ustalany na wizycie konsultacyjnej. Często nie ma konieczności umieszczania barwnika na całej powierzchni głowy. Wystarcza położenie pigmentu jedynie w zakolach lub na czubku. Razem z doradcą w gabinecie wybierana jest najlepsza opcja.

Jak znaleźć gabinet świadczący usługę mikropigmentacji skóry głowy?

Swoje poszukiwania najlepiej rozpocząć w internecie. W każdym większym mieście jest dość dużo miejsc, w których wykonują zabieg. W Warszawie jest naprawdę wiele takich placówek. Należy pamiętać o wybraniu gabinetu doświadczonego, cieszącego się dobrymi opiniami.

Zastanawiasz się gdzie wykonać zabieg w Warszawie? Zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z oferty Kliniki SMP – https://klinikasmp.pl/mikropigmentacja-skory-glowy-warszawa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here