Multiroom, czyli koniec wojny o pilota

Multiroom to dodatek, który można spotkać w ofercie coraz większej ilości operatorów TV. Jego podłączenie nie jest skomplikowane. Warto się nad nim zastanowić, gdy pojawiają się problemy przy uzgodnieniu wśród domowników, kto w danej chwili będzie oglądał telewizję. Losowanie w takim przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem.

Multiroom – jak podłączyć?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: multiroom – jak podłączyć?. Wymaga to skorzystania z dekoderów, które w pakiecie dostarcza ze swojej strony operator. Po ich konfiguracji każdy staje się zupełnie niezależnym źródłem telewizji. W tym celu należy podłączyć okablowanie do podstawowego dekodera lub routera. W ten sposób uzyskuje się możliwość oglądania telewizji na różnych odbiornikach, także w jakości HD.

Choć uruchomienie usługi multiroom dla laików może wydać się trudne, nie powinno ono sprawić kłopotów przy dokładnym zapoznaniu się z instrukcją. Jest ona bardzo intuicyjna. Wystarczy, kierując się nią krok po kroku, podłączyć odpowiednie dekodery, za pomocą dostępnego w zestawie przekazanym przez operatora okablowania. Można także skorzystać z asysty technicznej. Profesjonalna pomoc specjalistów zapewni optymalną konfigurację usługi multiroom, przez co uniknie się problemów z jakością oraz płynnością obrazu.

Multiroom – jak uspokoić emocje domowników?

Multiroom pozwala na kontrolowanie emocji wśród domowników. Kłótnie o pilota bardzo często psują dobry nastrój i powodują, że zamiast relaksu pojawiają się dodatkowe nerwy. Telewizja kablowa ma tymczasem zapewnić rozrywkę na wysokim poziomie, a korzystanie z niej przy takich emocjach sprawia, że przestaje to mieć sens. Warto zatem przy większej liczbie domowników dokupić usługę multiroom.

Co niezwykle ważne, dekodery podłączone w ramach usługi multiroom pozwalają także na nagrywanie wybranych przez siebie programów telewizyjnych. Pozwala to na ich śledzenie również po powrocie do domu (np. z pracy). Nie zakłóci się przy tym oglądania telewizji innym domownikom śledzącym wydarzenie sportowe, odcinek ulubionego serialu czy programu popularnonaukowego. Dzięki temu w domu będzie panować ład i harmonia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here