Obrazy i plakaty – elementy, dzięki którym odmienisz swoje wnętrze

Aranżacja, która z czasem zrobiła się monotonna i nudna w łatwy i niedrogi sposób może zostać odmieniona. Jak? Poprzez plakaty i obrazy właśnie. Dekoracje te mogą nie tylko ożywić wnętrze, ale całemu projektowi nadać zupełnie inny charakter. Oto przegląd najmodniejszych wzorów i motywów, które podniosą walory estetyczne każdego wnętrza.

Motywy roślinne

Egzotyczne liście, tropikalne kwiaty, papugi i pelikany – taki klimat króluje już od kilku sezonów w trendach aranżacji wnętrz. Wszechobecna zieleń znajduje się nie tylko na plakatach, ale również na poduszkach, pościelach czy kocach. Ilustracje na plakatach przybierają różne formy, od stworzonych grafiką komputerową po malowane akwarelami. Do jakiego stylu pasuje taki wzór? Doskonale komponuje się przede wszystkim z wnętrzami w stylu skandynawskim, boho oraz kolonialnym. Warto tworzyć zestawienia na ścianie i umieszczać dwa lub nawet trzy plakaty tej samej wielkości przedstawiające ten sam motyw na różne sposoby.

Napisy

Moda na napisy na ścianie zrodziła się już kilka lat temu i wciąż jest aktualna. We wnętrzach stosuje się je albo w formie naklejek, co nie zawsze prezentuje się estetycznie, ponieważ najczęściej folia jest dość widoczna i psuje cały efekt, albo w formie plakatów. Wśród takich dekoracji ściennych na pierwszym miejscu znajdują się plakaty czarno-białe. Oryginalne wzory i napisy z przekazem znaleźć można na agatameble.pl. Piękno tkwi w prostocie, dlatego tego typu rozwiązania w sposób szczególny prezentują się we wnętrzach minimalistycznych i industrialnych.

Klasyka również w modzie

Obrazy przedstawiające krajobrazy, portrety lub martwą naturę wciąż są często wybierane, zwłaszcza do wnętrz o charakterze francuskim, eklektycznym lub vintage. Ich unikatowy styl wprowadza do aranżacji niepowtarzalny akcent. Moda na obrazy jest ponadczasowa i zawsze będzie prezentować się dobrze, bez względu czy będą oprawione w ramie czy w formie zwykłego podobrazia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here