Sprawdzanie IP komputera

Komputery są wszędzie wokół nas. Można nawet powiedzieć, że powoli przejmują władzę i kontrolę nad światem. Codziennie w każdym, nawet najmniejszym sklepie pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, takie jak terminale płatnicze, skanery kodów kreskowych, czy nawet komputery dla obsługi. W sieciach odzieżowych pracownicy robiący inwentaryzację, chodzą z laptopami. Wszystko zmierza w kierunku ulepszenia i przyspieszenia pracy, aby ludzi byli bardziej wydajny.

W domu komputer posiada już praktycznie każdy. Każdy też ma dostęp do internetu. Nie wielu jednak wie, że jesteśmy w ten sposób bardzo narażeni na ataki z zewnątrz, ponieważ każdy komputer posiada swój indywidualny adres IP. Oczywiście, żeby nie być gołosłownym, opiszę w kilku zdaniach, jak sprawdzić IP.

Jest na to wiele sposobów, od grzebania w opcjach systemowych, szukania swojego IP z wiersza poleceń, pobierania specjalnych programów, do kontaktu z naszym usługodawcą internetowym.
Jeden, z resztą banalny, jest moim zdaniem najlepszy i niesamowicie prosty.
Aby sprawdzić nasze IP,wystarczy w przeglądarce Google wpisać frazę, jak sprawdzić IP.
Otrzymamy multum wyników związanych z sprawdzaniem IP komputera, a pomiędzy nimi również kilka stron, które podadzą nam go bezpośrednio. Jest to chyba najprostsza z dostępnych metod i działa praktycznie w wypadku każdego komputera.Ma też jedną wielką zaletę, dzięki temu, że będziemy korzystali z przeglądarki, a nie oprogramowania, jesteśmy bezpieczniejsi w sieci, ponieważ nie musimy pobierać żadnego oprogramowania, a tym samym nie narażamy się na pobieranie wirusów, czy kradzież naszych danych.
Nie mówimy tu tylko o danych personalnych, ale również o numerach kont bankowych, kart kredytowych, czy wszelkiego innego rodzaju danych poufnych, których nie powinno się udzielać osobom trzecim.
Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne, ponieważ i tak, będąc podłączonym do internetu nie jesteśmy anonimowi, a po dodatkowo narażać się np. na utratę naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

workshopofnature.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here