Sukienki są idealnym rozwiązaniem na niemal każdą okazję. Do wyboru mamy wiele różnorodnych krojów i stylów. Dzięki temu bez trudu dopasujemy je do aktualnych potrzeb. Warto świadomie z tego korzystać i już na samym początku określić czego dokładnie poszukujemy. Znacznie ułatwi nam to zrobienie zakupów, których nie będziemy później żałować.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Suknie wizytoweNiezbędne jest wzięcie pod uwagę kształtu sylwetki. Od tego będą zależeć konkretne modele, które sprawdzą się u na najlepiej. Należy dążyć do wyrównania ogólnych proporcji. Z tego powodu materiał powinien układać się na ciele w odpowiedni sposób. Ułatwi nam to poszerzenie konkretnych rejonów i optyczne zmniejszenie innych. Możemy posłużyć się tu ogólnymi wytycznymi dotyczącymi kompletowania stylizacji. Przyjmuje się, że ideałem jest klepsydra. Oznacza to, że w każdym ubraniu powinniśmy zadbać o zbliżoną szerokość ramion i bioder. Dzięki temu całe ciało będzie wyglądać bardzo proporcjonalnie. Jednak nie możemy koncentrować się jedynie na tym. W każdym przypadku niezbędne jest również prawidłowe podkreślenie talii. Akcentując wcięcie możemy bardzo wyraźnie wysmuklić całą figurę. Dzięki temu będzie prezentować się znacznie lepiej i nabierze typowo kobiecych kształtów. W przypadku sukienek mamy ogromne możliwości. Duża ilość materiału oraz rozłożysty dół daje nam szansę na stworzenie całego kształtu niemal od podstaw. Warto umiejętnie z tego korzystać. Dla ułatwienia możemy przymierzyć różne warianty i dopiero wtedy stwierdzić co sprawdza się w naszym przypadku.

Suknie wizytowe

Suknie wizytowe powinny być również uszyte z odpowiedniej tkaniny. Dzięki temu dodamy im elegancji i wyjątkowego stylu. Najlepiej sprawdzają się nieco grubsze materiały, które równocześnie utrzymują nadaną im w trakcie szycia formę. Będzie to prezentować się doskonale po założeniu. Dobrym pomysłem jest także wprowadzenie błyszczących elementów. Mogą być to naszywane aplikacje lub przeszycia złotą nitką. Wszystko powinno być jednak bardzo wyważone i użyte z umiarem, aby zachować elegancję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here