Tajniki krawata

Powszechnie mówi się, że każdy mężczyzna powinien potrafić wiązać krawat. Niestety w szkole nie uczą takich rzeczy. Najczęściej jest tak, że ojciec powinien nauczyć syna, ale co w przypadku gdy ojciec też nie wie jak wiązać krawat?
Krawat od dawna jest ozdobą męskiego stroju, która jest wąskim paskiem materiału zawiązanym wokół szyi na kołnierzy koszuli.
Podczas ważnego wyjścia czy też wyjścia do pracy największym problemem nie jest jakby to się wydawało dobór krawata, ale jak wiązać krawat. Bardzo często z wiązaniem mają problem osoby, które raczej nie noszą na co dzień krawata czy też zakładające go od święta. Żeby szybko i sprawnie zawiązać krawat należy mieć trochę wprawy.
Najprostsze rozwiązanie na to, jak wiązać krawat, zwykle to węzeł Windsor. Jednak oprócz niego istnieje wiele różnych typów wiązania krawata.
Four -in -hand jest węzłem bardzo prostym optycznie wydłużającym szyję.
Jest on lekko przekrzywiony i asymetryczny przyciągając tym samym uwagę. Węzeł double four-in-hand jest jakby kolejnym etapem węzła do, ponieważ dzięki dodatkowemu obrotowi nabiera większej objętości zachowując jednocześnie asymetryczny wygląd.
Węzeł Half- Windsor otrzymujemy pomijając jedną pętlę w klasycznym Windsorze. Jest on idealny do każdego typu kołnierza.
Natomiast węzeł przypominający half-Windsora to pratt
Shelby knot. To średniej wielkości węzeł posiadający mniejszą objętość
i dzięki temu temu pasuje do kołnierzy zarówno z guzikami jak i tych rozpiętych. Jest idealny dla mężczyzn o średniej i małej twarzy.
The small knot to zarówno prosty i pomysłowy węzeł. Jest idealny do większości kołnierzy w zależności od tego jak mocno jest zawiązany.
Krawat w większości przypadków jest obowiązkowym elementem stroju w wielu firmach i instytucjach. Ciekawostką jest, że 2 czerwca w Polsce organizowany jest Dzień bez Krawata, czyli nieformalne święto uznawane w wielu firmach. W tym dniu pracownicy odstępują od tej reguły i przychodzą do pracy bez obowiązku zakładania krawata. Jeżeli nie lubisz krawata to święto jest dla Ciebie.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here