Windsurfing - przygotuj się do nowego sezonu

Początek listopada oznacza, że sezon na windsurfing właściwie się skończył. Przynajmniej jeśli chodzi o windsurfing w Polsce. Ze względu na pogodę dyscyplinę tę można u nas uprawiać od maja do końca września, czasem do października. A co z pozostałą częścią roku? Ci, dla których to zbyt duża przerwa nie rezygnują z uprawiania windsurfingu zimą. Wybierają jedną z wielu zagranicznych baz, w których na desce z żaglem można pływać przez okrągły rok. Pozostali czekają kilka miesięcy, by z początkiem maja rozpocząć nowy sezon.

Oczekiwanie nie musi być nudne i pozbawione jakichkolwiek działań związanych z windsurfingiem. Możesz wykorzystać ten czas, by przygotować się do nowego sezonu. Jak można spożytkować tę kilkumiesięczną przerwę?

Sprzęt to pierwsza rzecz, jaką powinieneś się zająć. Jeśli pływasz już dłuższy czas na pewno masz własny sprzęt i jeśli coś wymaga naprawy, to jest to najlepszy moment, żeby się tym zająć. Sprawdź czy wszystko jest w dobrym stanie, jeśli chodzi o deskę i pędnik – zwłaszcza jeśli to był intensywny sezon. Dobrze też zrobić przegląd pianki, butów czy trapezu – może czas wymienić je na lepsze.

Przerwa po sezonie to również dobry czas, żeby popracować nad kondycją. Warto wykorzystać go na chodzenie na siłownię, ewentualnie ćwiczenia w domu. Systematyczne ćwiczenia sprawią, że nowy sezon rozpoczniesz w świetnej formie.

Jeśli chodzi o pracę nad kondycją, to jest to dobra wskazówka również dla osób, które jeszcze nie pływały na desce i które dopiero planują rozpoczęcie przygody z windsurfingiem. Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniesz ćwiczyć i przyzwyczaisz ciało do systematycznego wysiłku, to łatwiej będzie potem rozpocząć naukę windsurfingu. Musisz wiedzieć, że windsurfing – choć jest dyscypliną dla każdego – to wymaga w miarę dobrej ogólnej kondycji.
Jeśli do tej pory nie miałeś żadnej styczności z windsurfingiem – możesz też zacząć od teorii. Wykorzystaj te kilka miesięcy i poczytaj fachową literaturę dotyczącą windsurfingu. W sieci znajdziesz wiele stron, blogów i materiałów video. Choć trzeba podchodzić do nich z pewną ostrożnością, to jednak warto zapoznać się z nimi. Dzięki temu, gdy pójdziesz na kurs nie będziesz całkiem zielony, a będziesz już co nieco wiedział na temat windsurfingu.

Pamiętaj, by wykorzystać ten czas jak najlepiej, a z początkiem nowego sezonu rozpoczniesz niezapomnianą przygodę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here