Wycieczka do Albanii, czyli zwiedzamy Bałkany

Większość osób uwielbia podróżować i każdy swój wolny czas spędza na podróżach, tych mniejszych i tych większych. Od pewnego czasu popularnym miejscem do podróżowania stały się Bałkany. Nie mam na myśli tutaj Chorwacji, ale mniej popularne kraje bałkańskie, m. in. Albanię.

Decydując się na wyjazd na Bałkany, a dokładnie do państwa o nazwie Albania – wycieczki powinny być dokładnie zaplanowane. Oczywiście najpierw powinniśmy zaplanować jakim budżetem dysponujemy. Następnym krokiem będzie wybór transportu. Do Albanii możemy polecieć samolotem, ale ciekawszym rozwiązaniem wydaje się podróż samochodem. Pamiętajmy jednak, że taki samochód powinien być sprawny i dobrze przygotowany na tak długie trasy.
Malowniczy, a zarazem tajemniczy kraj jakim bez wątpienia jest Albania – wycieczki do tego kraju z tego względu powinny być także odpowiednio zorganizowane, jeżeli chodzi o nocleg. Powinniśmy wcześniej zarezerwować sobie hotel albo hostel. W stolicy Albanii, Tiranie znajduje się dużo hoteli i hosteli, które oferują bardzo dobre noclegi. Na wybrzeżu morza Adriatyckiego i Jońskiego znajduje się wiele kurortów, które oferują bardzo wygodny wypoczynek.
Zwiedzając bałkańskie państwo Albania – wycieczki powinny odwiedzić na pewno stolicę kraju, Tiranę. W mieście znajduje się kilka ciekawych muzeów, które warto zobaczyć. Stolica, to także malownicze uliczki i kolorowe, charakterystyczne domy. W mieście znajduje się także kilka zabytków i posągów, m. in. Fryderyka Chopina, które warto zobaczyć będąc już w Albanii.
Jeżeli lubisz historię, to ten kraj jest dla Ciebie, Albania – wycieczki powinny kierować się do tzw. miast-muzeów. W Albanii znajdują się dwa takie miasta: Gjirokastra, a także Berat. Miasta wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasta są bardzo stare i składają się głównie z zabytków. Uliczki tych miast są niezwykle malownicze i urokliwe. Gjirokastra, to także niezliczona ilość schodów. W miasteczkach znajdują się klimatyczne małe knajpki, w których jeszcze lepiej możemy poznać klimat Albanii.
Wielu turystów, których miejscem docelowym jest Albania – wycieczki mają głównie ukierunkowane na wypoczynek. Z tego względu wybierają jeden z kurortów, hoteli położonych na wybrzeżu. Albania słynie z piaszczystych plaż w przeciwieństwie do również bałkańskiej Chorwacji. Wybrzeże w Albanii jest niezwykle malownicze i urokliwe. Osoby, które lubią egzotyczne miejsca na pewno odnajdą się na plażach Albanii. Albańskie wybrzeże, to także kluby nocne, które zaspokoją gusta osób, które lubią dobrze się bawić.
Decydując na niezapomniane wakacje w bałkańskim kraju, Albania – wycieczki powinny także obfitować w degustację lokalnej kuchni. Albańczycy słyną z bardzo dobrego jedzenia, które smakuje turystom. Oczywiście będą w Albanii koniecznie trzeba posmakować lokalne alkohole.
Decydując się na podróż do Albanii możemy skorzystać z biura podróży. Pracownicy takiego biura na pewno doradzą nam w sposób merytoryczny jak spędzić nasze niezapomniane wakacje w tym pięknym kraju.

www.fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here