Zasady poprawnego projektowania wnętrz

Jakie są zasady poprawnego projektowania wnętrz? Jest ich tak wiele oraz wymagają takiego wyczucia, że wiele osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnej firmy projektowej. Wybierając firmę projektową i oglądając projekty naszego przyszłego lokum warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Właściwe światło
Bardzo ważne we wnętrzu jest zawsze światło. I nie chodzi tylko o wygląd i ilość lamp, ale przede wszystkim o ilość, wymiar i aranżacje okien. Naturalne oświetlenie zapewniają duże okna, lufciki, okna połaciowe, a to co na nich wisi: zasłony, rolety, firany ma ogromne znaczenie dla tego, jak wiele światła trafia do wnętrza. Dopiero w miejscu, w którym światła nie ma, a jest niezbędne należy ustawiać światło sztuczne. Zwróćmy więc uwagę na to, czy kącik do czytania i pracy według projektanta ma być w pobliżu okna, czy będzie w ciemnym kąciku, w którym żarówka będzie musiała palić się cały czas. Jeśli nie pracujemy w domu, a czytamy w łóżku, to tam powinno znajdować się silne oświetlenie.

Dobry projektant wie, że mieszkanie trzeba podzielić na strefę dzienną i nocną. W nocnej powinno być cicho i intymnie, tam nie należy wpuszczać gości, a cały wystrój powinien uspokajać. Strefa dzienna, czyli salon, bawialnia, jadalnia, kuchnia, to miejsca, w których toczy się rodzinne życie. Meble powinny być praktyczne, ale przede wszystkim efektowne, a miejsce do wspólnego spędzania czasu musi pomieścić wszystkich domowników.

Warto poprosić o pomoc
Urządzając mieszkanie samodzielnie nie zwracamy uwagi na wiele aspektów, które po miesiącach użytkowania mogą się okazać nie do zniesienia. Jeśli w projektowaniu pomoże nam specjalista z http://intellio.pl/ to ilość błędów, jakie można popełnić podczas malowania, wyboru mebli i ustawiania oświetlenia można praktycznie wyeliminować. To z kolei sprawi, że pomieszczenia będą idealnie uszyte na naszą miarę, ale także zaoszczędzimy na zmianach koniecznych, jeśli od początku popełniliśmy błędy.

www.bystroglow.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKto na studia?
Następny artykułGaraż na działkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here