Jak zarabiać na blogu – krok po kroku

Zarabianie na blogu jest rzeczą, która przychodzi do głowy każdemu internetowemu twórcy, kiedy jego stronę zaczyna odwiedzać coraz więcej i więcej internautów. Bo zarabianie na tym, co nas cieszy, zachwyca i daje radość jest marzeniem wielu ludzi – nie tylko tych, którzy zajmują się tworzeniem treści w internecie. Zanim jednak zaczniemy realizować to marzenie, warto poważnie to przemyśleć.
Zarabianie na blogowaniu a czytelnicy
Pamiętajmy, że sposób twojego zarobku nie powinien się kłócić z tym, czego oczekują od nas czytelnicy. Z jednej strony wysoka sumka za wypromowanie produktu, który niespecjalnie się zgadzają z naszą filozofią może nęcić, ale z drugiej naruszone zaufanie odbiorców może kosztować nas o wiele, wiele więcej.
Część czytelników w wyniku promowania produktu niezgodnego z naszym wizerunkiem może się od nas odwrócić. Przez to także zasięgi bloga także mogą stać się o mniejsze, przez co także możliwości co do dalszych ofert współpracy zostaną znacznie ograniczone. Warto więc poważnie się zastanowić przy każdej propozycji, co jest dla nas ważniejsze – pieniądze czy czytelnicy?
Ceny współpracy, czyli jak zarabiać na blogu
Ważną rzeczą do zastanowienia się jest to, ile zamierzamy brać pieniędzy za współpracę. Za niskie ceny mogą sprawić, że marki przestaną traktować nas poważnie i choć nadal będą chętne do współpracy, raczej nie będzie można liczyć na bardziej rozbudowane akcje. Za wysokie na to zamkną nam wszelkie możliwości współpracy, bo oferty innych blogerów okażą się atrakcyjniejsze.
Na początek warto jest spojrzeć na strony o współpracy u blogerów o podobnym zasięgu i piszących w podobnym temacie. Dzięki temu będzie można określić, jakie są standardowe ceny za poszczególne formy współpracy i dostosować swoje do realiów rynku. Innym pomysłem jest skontaktowanie się z bardziej doświadczonym blogerem, który z pewnością pomoże nam określić, na ile powinniśmy się wyceniać. Na szczęście środowisko blogerów nie jest bardzo konkurencyjne i każdy tutaj podaje sobie pomocną dłoń.

www.bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here