barista

Zawód baristy w Polsce jest stosunkowo młody. Nie ma więc bardzo wykwalifikowanej tradycji picie kW, tak jak jest to na przykład we Włoszech. Badania pokazują, że jednak coraz częściej przekonujemy się do spędzania chwili w eleganckich kawiarniach. Tam potrzebni są wykwalifikowani bariści. Jeżeli czujemy, że jest to profesja dla nas, to koniecznie powinniśmy spróbować swoich sił w takim zawodzie. Jak jednak zostać baristą? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/barista-jak-zostac/

Kim jest barista?

Barista jest to osoba, zajmująca się zawodowo przyrządzanie oraz parzeniem kawy. Można nazwać go prawdziwym pasjonatem tego zjawiska. Prace znaleźć Może w kawiarniach, eleganckich restauracjach czy innych przybytkach, gdzie serwowane jest kawa. Jako barista będziesz zajmować się obsługa klienta oraz podawanie mu kawy. Oprócz tego do twoich zadań będzie należała rozmowa z gośćmi na temat kawy. W ten sposób będziesz mógł siłować wykryć, jaką kawę zaserwować klientowi, tak aby spełniła ona wszystkiego oczekiwania.

Kursy zawodowe

Na takich kursach same chęci oraz zainteresowanie kawą to niewiele. Potrzebna jest nam konkretna i fachowa wiedza. taką wiedzę możemy zdobyć na specjalistycznych kursach dla baristów. Czasami organizuje podmioty prywatne czasami producenci kawy. Zdarza się, że takie kursy w swojej ofercie mają urzędy pracy czy fundacje charytatywne. Koszt takiego kursu wyniesie nas w okolicach od 200 do 500 zł. Chociaż bywają również kursy wynoszące powyżej 1000 zł. 

Czego nauczymy się na takim kursie?

Na takim kursie zdobędziemy wiedzę dotyczącą profesjonalnego parzenia kawy. Podzielony jest ona etapy, a każdy z nich ma na celu uczynić w nas profesjonalistę w tej dziedzinie. Podczas takiego kursu poznamy wszystkie typy ziaren, różnice między innymi oraz gatunki poszczególnych kaw. Dowiemy się również Jak pracować z narzędziami oraz rekwizytami przytoczonymi dla profesjonalnych baristów. Nauczyciele nauczą nas Jak dobrać odpowiednią temperaturę oraz proporcje, tak aby stworzyć pyszny aromatyczny napój. Do tego czekać nas będzie spora masa ćwiczeń praktycznych. Dzięki nim przekonamy się, że pozornie proste parzenie kawy może być sztuką. Profesjonalizm oraz pasja pomogą nam w przygotowaniu kawy, która będzie składać gości do ponownego przyjścia. Ukończenie kursu skutkuje otrzymaniem certyfikatu, który zwiększa nasze szanse na znalezienie pracy jako profesjonalny barista. 

Zobacz też: http://minimki.pl/jak-wyglada-praca-baristy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here