Bez kremu z filtrem nie ruszaj się z domu

Mimo, że promieni UV nie widać na co dzień i wydawać by się mogło, że regularne stosowanie kremów z wysokimi filtrami jest bardziej modą niż koniecznością, to już kilkugodzinny pobyt na słońcu może boleśnie przekonać niedowiarków o potrzebie stosowania odpowiednich kosmetyków.
W zależności od rodzaju karnacji, trybu życia, częstotliwości pobytu na świeżym powietrzu, długości ekspozycji skóry na promienie słoneczne wybierać należy różne specyfiki z szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku i wprowadzonych do dystrybucji. Krem z filtrem do twarzy wybierać należy wyjątkowo starannie, gdyż od tego wyboru zależy estetyczny wygląd naszej skóry nie tylko w czasie i po pobycie na zewnątrz, ale także wiele lat później.
Wszak nie od dziś wiadomo, że beztroskie wystawianie twarzy na słońce powoduje dużo szybsze starzenie skóry, jej widoczne wiotczenie, więcej głębokich zmarszczek, brzydkie plamy, a w najbardziej drastycznych wypadkach nawet raka skóry.
Krem z filtrem do twarzy stosujemy przez cały rok, a nie tylko latem w czasie wakacji. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, także zimą, gdy słońce widzi się zaledwie kilka godzin dziennie, nasza skóra poddawana jest szkodliwemu promieniowaniu. Doskonale wiedzą o tym osoby uprawiające sporty zimowe. Po kilku godzinach pobytu na nartach wraca się z widocznymi oznakami opalenizny, piegami i z zaczerwienioną skórą. Oczywiście, jeśli zimą wychodzi się rzadko, można pozwolić sobie na krem z niskim filtrem, jednak już od wiosny, gdy spragnieni słońca mieszkańcy miast wychodzą na spacery, warto zainwestować w kosmetyk z wyższym filtrem, odpowiedni dla rodzaju skóry. Osoby o jasnej karnacji i delikatnej skórze powinny rozejrzeć się za kremem z bardzo wysokim filtrem. Być może nawet kosmetykiem aptecznym.
Na działanie promieni UV narażona jest nie tylko twarz, ale także inne odkryte części ciała. Zatem także o nie trzeba zadbać. Na rynku dostępna jest cała gama kremów, balsamów i olejków wzbogaconych filtrami i chroniącymi naszą skórę składnikami. W zależności od potrzeb i filozofii życiowej można postawić na kosmetyki drogeryjne, apteczne bądź posiłkować się maściami na bazie składników mineralnych, zwłaszcza olejów z pestek owoców.
Niezwykle ważne jest dokładne pokrycie kremem wszystkich partii ciała narażonych na działanie słońca. Już niejedna osoba przekonała się, że chwila nieuwagi, drobny skrawek ciała bez kremu może stać się powodem późniejszych niedogodności: pieczenia, swędzenia lub bolesnych bąbli powstałych w skutek poparzenia słonecznego.
Dobry krem z filtrem do twarzy to jednak nie wszystko. Jeśli chce się dokładnie chronić przez poparzeniem słonecznym należy ograniczyć pobyt w miejscach nasłonecznionych, na odpoczynek wybierać miejsca zacienione: parki, lasy lub przydomowe sady. Zwolennicy leżenia na plaży powinni zrezygnować z pobytu na słońcu w godzinach południowych. O wiele zdrowsze jest opalanie rano do godziny dziesiątej raz po południu, mniej więcej po godzinie piętnastej.
Użycie kremu z filtrem gwarantuje dłuższą młodość skóry i zdrowo wyglądającą opaleniznę.

www.kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here