Jak prawidłowo dobrać rozmiar pierścionka

Jeśli przymierzasz się do oświadczyn, możesz mieć problem z określeniem, jak dobrać rozmiar pierścionka dla wybranki. Przecież chcesz, by były one zaskoczeniem. Dużo łatwiej jest o wybór obrączek ślubnych, o ile kupujecie je stacjonarnie u jubilera. Trudniej będzie w sytuacji, kiedy decydujecie się na zakup biżuterii na zamówienie. Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Mierzenie obwodu palca

Niezależnie od tego, czy poszukujesz pierścionka zaręczynowego z brylantem czy klasycznej obrączki ze złota, rozmiar modelu będzie wyrażony na podstawie wielkości palca. Podając rozmiar pierścionka, informujemy o jego wewnętrznej średnicy. Aby taki rozmiar był jak najdokładniejszy, najlepiej zmierzyć palec, na którym będziemy nosić pierścionek. W przypadku biżuterii ślubnej będzie to więc palec serdeczny prawej dłoni. Najłatwiej byłoby takiego pomiaru dokonać u jubilera. Możemy też zrobić to samodzielnie przy pomocy sznurka lub tasiemki, otaczając nimi palec tuż u nasady. Otrzymany w ten sposób obwód palca trzeba zestawić ze średnicą, jaka z takiego pomiaru wynika. Możemy łatwo znaleźć w internecie tabelki, które dokonują prostego przeliczenia obwodu palca na średnicę obrączki. Na tej podstawie możemy ustalić rozmiar krążka. Na przykład jeśli pomiar wykaże obwód palca równy 53 mm, średnica dopasowanego pierścionka powinna wynosić 16,6 mm. W polskim systemie taki rozmiar obrączki to 13.

Kiedy chcemy, by zakup pierścionka pozostał tajemnicą, jesteśmy skazani na kombinowanie. Miarę możemy pozyskać na podstawie biżuterii, która nosi nasza wybranka, mierząc obwód wewnętrzny pierścionka przy pomocy sznurka lub tasiemki. Jeśli chcemy uzyskać jak najdokładniejszy wynik, powinniśmy w tym przypadku posłużyć się suwmiarką. Możemy też udać się z takim pierścionkiem do jubilera, by uzyskać dokładną informację o rozmiarze.

Mierzenie obwodu palca

O czym warto, pamiętać przeprowadzając pomiar?

Biżuteria z diamentami do najtańszych nie należy. Jeśli już decydujemy się na jej zakup, warto tak dobrać rozmiar, by nie było potrzeby przeprowadzania poprawek. Doświadczony jubiler może oczywiście nieznacznie skorygować rozmiar obrączki, ale takie zabiegi mogą ostatecznie wpłynąć na to, jak taki pierścionek będzie się prezentował. Przy mierzeniu pamiętajmy o tym, żeby zawsze sprawdzić palec tej dłoni, na której pierścionek rzeczywiście będzie noszony. Grubość naszych palców w przypadku prawej i lewej dłoni może być różna, a już 0,4 mm różnicy, jeśli chodzi o średnicę, przełoży się na rozmiar pierścionka. Zwróćmy też uwagę na to, że grubość naszego palca może zmieniać się zależnie od temperatury. Najlepiej przeprowadzić go w temperaturze pokojowej. Starajmy się o to, by przy mierzeniu palca zachować maksymalną precyzję. Złe odczytanie obwodu nawet o 1 mm może spowodować, że dobierzemy pierścionek o rozmiar za duży lub zbyt mały. Możemy również spotkać się z taką sytuacją, kiedy dobrze zmierzony obwód nie przełoży się na trafny dobór pierścionka – może tak być np. w przypadku ciąży, kiedy w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Większy niż zwykle rozmiar pierścionka warto kupić również wtedy, kiedy decydujemy się na szeroką obrączkę.

biżuteria

Niepowtarzalna biżuteria na każdą okazję

Znajomość rozmiaru pierścionka może przydać się w wielu sytuacjach. Na pewno będziesz potrzebować tej wiedzy, kiedy zdecydujesz się na zakup biżuterii przez internet lub na wykonanie pierścionka na zamówienie. To coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwala stworzyć pierścionek idealny, dopasowany do charakteru osoby, którą chcemy w taki sposób obdarować. Aby zamówić pierścionek, wejdź na stronę https://79diamenty.pl/ i opisz swój projekt. Wybierz materiały i uszlachetnienia – brylanty lub inne kamienie szlachetne, z których ma zostać wykonany – aby poznać jego wstępną wycenę. Możesz dołączyć również projekt graficzny, który pozwoli na wykonanie modelu zgodnego z Twoimi oczekiwaniami. Na stronie znajdziesz dotychczasowe realizacje, które pozwolą Ci przekonać się, jak bardzo kunsztowna może być taka biżuteria. W ten sposób możesz zamówić złoty pierścionek z diamentem albo biżuterię z kamieniami szlachetnymi, które najbardziej będą odpowiadać obdarowywanej osobie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here