Jakie okna PCV wybrać?

Budowa domu to jeden z większych życiowych planów tak wielu polskich rodzin. Wszystko zaczyna się od etapu wyboru działki, na której ma stanąć inwestycja. Później to przeglądanie dziesiątek różnych projektów budynków, kiedy to krystalizuje się wizja przyszłego wymarzonego domu. Wiele osób sądzi, że po tym etapie jest już tylko szybko i przyjemnie – wszystkie najważniejsze dylematy ma się już dawno za sobą. To jednak złudna nadzieja. Przy budowie domu ważnych decyzji do podjęcia jest znacznie więcej, a jedną z nich jest wybór okien PCV. Jak wybrać najlepsze okna PCV do swojego nowo budowanego lub remontowanego domu? Poniżej odrobina fachowych informacji i wsparcia dla wszystkich tych, którzy stoją właśnie przed takim dylematem.

Jakie okna PCV wybrać?

Na rynku okiem drewnianych oraz z PCV istnieje naprawdę duży wybór. Nowe technologie pozwalają na opracowywanie modeli okien doskonałych pod względem wielu parametrów, ale też okien robionych dosłownie na wymiar. Współczesne projekty domów to przecież często domy z przeszklonymi ścianami, z rozsuwanymi drzwiami prowadzącymi prosto do ogrodów. Takie inwestycje wymagają opracowania projektu dla inwestorów, realizacji indywidualnych zamówień. Oczywiście klienci poszukujący rozwiązań już istniejących na rynku od dawna z pewnością również nie mogą narzekać na wybór. Okien jest dużo, trzeba zapoznać się z wieloma ich parametrami, a sam design tak naprawdę zostawić dopiero na sam koniec. Przed przystąpieniem do zamawiania okien warto jednak skonsultować się po prostu ze specjalistami, a w niektórych przypadkach nawet umówić na pracę w terenie. Stopień nasłonecznienia działki, siła wiatru czy odległość od ruchliwych i głośnych dróg – takie parametry również należy wziąć pod uwagę podczas wyboru okien.

Funkcje i właściwości okien PCV

Na okna w salonach należy zatem patrzeć nie tylko przez pryzmat ich wyglądu oraz wygody podczas zamykania czy otwierania. Oczywiście to również ważne, jednak to inne właściwości okien PCV należy rozważyć z większą uwagą. Okna mają przecież chronić przed utratą ciepła, być szczelne, chronić przed hałasem i wiatrem, wytrzymać napór i siłę wiatru w tych miejscach, w których wieje często i bardzo mocno. Jakie są zatem najbardziej podstawowe właściwości okien PCV, z których warto zdawać sobie sprawę? Do najważniejszych należą:

– odpowiednia izolacja termiczna
– odpowiednia izolacja akustyczna
– szczelność
– wentylacja czyli do prowadzenia odpowiedniej ilości powietrza potrzebnego do działania wentylacji
– doprowadzenie odpowiednie ilości światła dziennego

Dobre okna muszą zatem mierzyć się z bardzo różnymi trudnymi warunkami atmosferycznymi, chroniąc odpowiednio dom. Muszą być wytrzymałe i odporne, ale pozwalać również na naturalny przepływ powietrza. Dom ma być szczelny ale nie ultra szczelny.

Różne parametry okien PCV

Patrząc na okna z tej perspektywy można zatem poczuć się odrobinę zagubionym. Nagle z każdej strony zaczynają człowieka atakować różne ciągi cyfr i symbole, które oznaczają parametry okiem oferowane przez producentów. W tym momencie naprawdę nie można chować głowy w piasek i uznać, że wybór jakichkolwiek okien i tak skończy się sukcesem. Najlepiej skonsultować się z kierownikiem budowy, który określi i jakimi parametrami powinny charakteryzować się okna do danego typu budynku. To właśnie duża podpowiedź podczas poszukiwania modeli odpowiednich do swojej inwestycji. W tym przypadku technicznym parametry okiem są zatem ważnym punktem podczas wyboru. Należy wybierać okna PCV o takich parametrach, które są przypisane do projektu danego budynku, wnoszonego lub remontowanego w danym terenie.

Atrakcyjne wizualnie okna

Oczywiście okna mają być też atrakcyjne wizualnie i skonstruowane tak, by uchyliły się łatwo, by dobrze chroniły dom przed niepożądanymi osobami z zewnątrz. Ten aspekt również ma ogromne znaczenie i nie należy go pomijać. Jednym słowem wybór okien to skomplikowana sprawa, ale z fachową pomocą doradców, cały proces zawsze przechodzi pomyślnie.

Źródło: http://oknotest.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here