Oprawa oczu

Nasz codzienny wizerunek, ma ogromne znaczenie. Zarówno dla nas samych, jak i dla naszego otoczenia. Schludny, zadbany wygląd, to krok do lepszego samopoczucia i większej pewności siebie. W szczególności kobiety dużo czasu poświęcają swojemu wyglądowi, bo zawsze chcą dobrze wyglądać i dobrze się czuć w swoim ciele. Dlatego też codziennie nakładają makijaż, robią odpowiednią fryzurę i dobierają modną stylizację, by cały wizerunek był jak najlepszy.
Jak szybko zadbać o swój wygląd?
Większość kobiet jest mocno zapracowana, dlatego też nie mają za dużo czasu na codzienną długotrwałą pielęgnację. Nic więc dziwnego, że modne stały się zabiegi kosmetyczne, dzięki którym można zaoszczędzić dużo czasu przy codziennym makijażu i pielęgnacji. Do takich zabiegów należy na przykład zabieg henny. Hennę można nakładać na rzęsy bądź na brwi, jest ona przeznaczona dla osób o jasnych włosach, które chcą sobie trwale przyciemnić rzęsy i brwi. Henna jest zabiegiem bezinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Zabieg ten wykonuje się szybko i sprawnie, można go zrobić w salonie kosmetycznym a także w zaciszu własnego domu.
Jak zrobić hennę w domu?
Aby wykonać ten zabieg samemu, należy przygotować do tego odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim w drogerii trzeba się zaopatrzyć w hennę w proszku lub w kremie. Następnie należy sobie przygotować małą miseczkę i coś do nakładania henny na brwi i rzęsy. Pod ręką trzeba też mieć waciki do zmycia henny i ciepłą wodę. Jeśli ktoś nie wie, jak zmyć henne z brwi, to wystarczy, że po określonym na opakowaniu czasie, zmyje hennę z brwi wacikiem zamoczonym w ciepłej wodzie. Trzeba tak długo przemywać brwi, aż zmyje się nadmiar henny. Hennę na brwiach należy trzymać około 10 min, ale wszystko zależy od tego, jak mocny efekt chce się uzyskać. Jeśli chce się mieć ciemniejszy kolor na brwiach, wówczas trzeba przytrzymać hennę o kilka minut dłużej.
Przy nakładaniu henny na brwi, trzeba zachować szczególną ostrożność. Trzeba pilnować, by nie wyjechać henną poza linię brwi, a jeśli się tak zdarzy, szybko przemyć ten rejon, by nie zdążył się przebarwić od henny. Do tego przyda się patyczek kosmetyczny, zamoczony w ciepłej wodzie. Dzięki hennie można mieć nieustannie podkreślone pięknie brwi, bez konieczności ich codziennego malowania. Dzięki temu oszczędza się wiele czasu i energii, a także pieniędzy, bo nie trzeba kupować kosmetyków do malowania brwi, a nawet rzęs. Nic więc dziwnego, że prawie każda kobieta od czasu do czasu decyduje się na wykonanie zabiegu henny.

www.anianotuje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here