R.I.P.

Mój syn jest fanem jednej gry komputerowej. Ograniczamy mu pory, w których może w nią grać. Oczywiście buntuje się, bo to gra wieloosobowa i „koledzy mogą dłużej siedzieć przed komputerem”. Na szczęście to mądry dzieciak i długo pracowaliśmy nad tym, aby nie popadł w komputerowy obłęd. Niestety nie zainteresowałam się samą grą, czego teraz bardzo żałuję. W końcu grała w nią cała klasa mojego syna, więc gra nie mogła być groźna. Jakże się myliłam…
Pewnego dnia „odgruzowywałam” pokój syna. Pod łóżkiem znalazłam zgniecioną kartkę. Znów zapomniany sprawdzian? jednak na kartce był wielki czarny napis rip. Co to znaczy rip? Nagłe olśnienie-R.I.P. skrót od „Rest in Peace”, czyli „spoczywający w pokoju”. Często widzimy ten napis na nagrobkach w angielskojęzycznych filmach.
Dlaczego taka kartka u mojego dziecka? Kontynuowałam sprzątanie i moje przerażenie rosło. Znalazłam jeszcze dziesięć takich kartek w koszu na śmieci! To już mnie naprawdę zaniepokoiło.
Gdy młody wrócił ze szkoły, natychmiast zapytałam go o dziwne napisy, Najpierw wykręcał się jak mógł, mówił że nie chce więcej kłopotów. Ja jednak nie odpuszczałam. W końcu wyznał, że dostaje te kartki, bo nie wykonał kilku zadań w grze i osłabił całą drużynę. Codziennie dostaje taką kartkę, jeśli nie da kolegom pieniędzy na zakup np. nowych elementów zbroi. W ten sposób naprawia swoje błędy. Ponieważ jednak ostatnio wydał kieszonkowe na prezenty pod choinkę, kartki dostaje codziennie. Oprócz tego pojawiły się groźby, że na kartkach się nie skończy.
Zareagowałam błyskawicznie! Rano byłam w szkole. Rodzice, uczniowie, wychowawca, policja- sprawa została nagłośniona, a wobec oprawców podjęte kroki prawne.
Gra został natychmiast odinstalowana, a syn zaczął chodzić codziennie na basen, gdzie poznał bardzo miłą koleżankę…

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJedzenie
Następny artykułinteresujące filmy w kinach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here