kot potrzebuje odpowiedniej karmy
fot. Pixabay.com

Miłośniku kocich oczu i spojrzeń, czy wiesz, czego potrzebuje Twój kot do prawidłowego funkcjonowania i jak powinieneś go karmić? Jeśli ta kwestia spędza Ci sen z powiek, bo przecież chcesz dla swojego pupila tego, co najlepsze, zapraszamy do lektury naszego najnowszego artykułu!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/najlepsza-karma-dla-kota-jak-wybrac-puszki-dla-kota/

Jakich składników pokarmowych potrzebuje kot?

Kot to żywe stworzenie jak każde inne. Nic więc dziwnego, że do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju potrzebuje odpowiednich składników pokarmowych. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim białko, które pochodzi z mięsa, ryb lub drobiu, taurynę, która jest niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania aminokwasem, witaminy, minerały, enzymy i kwasy tłuszczowe. A do odpowiedniego nawodnienia niezbędna jest oczywiście woda.

Warto wiedzieć, że koty w zasadzie nie potrzebują węglowodanów. W karmach dla nich znajdziecie jednak sporo kukurydzy, prosa, pszenicy czy ryżu, które są tam dodawane po to, aby jak najszybciej wypełnić żołądek jakąkolwiek treścią. Poza tym w karmie dla kotów znajdziemy również aromaty i barwniki syntetyczne, które bardziej służą zaspokojeniu naszych potrzeb estetycznych niż kocich wymagań.

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę dla kota?

Jak wynika z poprzedniego akapitu, kot ma szczególne wymagania co do prawidłowego odżywiania. Jeśli zależy Ci więc na tym, aby wraz z pokarmem dostarczać mu niezbędnych składników odżywczych, sięgaj świadomie po kocią karmę, którą znajdziesz na sklepowych półkach. Przede wszystkim więc czytaj etykiety. Ważne, aby karma zawierała jak najmniej konserwantów i sztucznych dodatków. Dbaj również o różnorodność posiłków. Jeśli kotu będziesz serwował codziennie tę samą puszkę, gwarantujemy Ci, że szybko odmówi jedzenia. Ty też nie dałbyś przecież rady jeść pizzy na obiad, śniadanie i kolację przez długie tygodnie. Dbaj również o to, aby u kota nie rozwinęła się alergia pokarmowa. Obserwuj więc, co dajesz do jego miski i jak reaguje na to Twój pupil.

Czy warto więc wybierać to, co ekonomiczne i stawiać na tańsze marki kocich karm? Zdecydowanie nie! Lepiej zainwestować w droższą puszkę, która zamiast wypełniaczy, zawiera więcej mięsa czy ryb. Czy wiesz, że kot doskonale wie, ile potrzebuje zjeść? Wyobraź sobie więc teraz, że odpowiednio zbilansowanej karmy zje tyle, ile faktycznie potrzebuje. Natomiast jej ekonomicznej warstwy może zjeść nawet dwa razy więcej. Pamiętaj, że węglowodany nie stanowią dla kota żadnej wartości odżywczej.

Zobacz też: http://minimki.pl/wybieramy-gryzak-dla-psow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here