bosu

BOSU jest to połowa piłki do balansowania. Jest niewielkim przyrządem gimnastycznym. Jest niewielka, więc można ćwiczyć na niej zarówno w klubie fitness jak również w domu. Z jednej strony ma płaską powierzchnię a z drugiej strony gumową półkulę. Warto również wiedzieć, że obie strony bosu wykorzystuje się do ćwiczeń. Strona gumowa ugina się pod ciężarem naszego ciała, wpływa na napięcie mięśni nóg, brzucha i pleców w celu utrzymania równowagi. Po jej obróceniu można na przykład pracować nad zwiększeniem siły ramion. Wykonując ćwiczenia na BOSU pracuję również nasz umysł. Wymagają one większego skupienia, niż przy zwykłych ćwiczeniach. Ciało przez cały czas jest napięte, a my musimy zachować równowagę na dosyć niestabilnym podłożu.
Oto kilka najpopularniejszych ćwiczeń z wykorzystaniem BOSU:

Przysiady inaczej.

Przede wszystkim przysiady możemy robić na obu stronach półkuli. Wybór należy do nas. Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie musimy stanąć na BOSU obiema nogami. Następnie wykonujemy półprzysiady. Musimy się dobrze skoncentrować na wykonywaniu tego ćwiczenia, ponieważ nasza chwila nieuwagi sprawi, że spadniemy. Ćwiczenia te wspomagają nogi i pośladki.

Ćwiczenie na poprawę równowagi i koordynacji ruchowej

Musimy stanąć na wypukłej stronie BOSU. Następnie na zmianę wymachujemy nogami w prawo i w lewo. Jeśli ćwiczenie jest dla nas za trudne, a dodatkowo sprawia nam trudności w utrzymaniu równowagi to jak najbardziej można pomagać sobie rękami.

ćwiczenia na bosu - jakie

Półkula ta jest przyrządem bardzo uniwersalnym. Można na nim stać i podskakiwać, klęczeć, siedzieć, leżeć oraz biegać. Bardzo chętnie wykorzystywana jest podczas aerobiku. Korzystają z niego głównie kobiety. Jednak mężczyźni również powinni spróbować treningu siłowego z pneumatyczną kopułą. Gwarantuje to nie tylko przyrost mięśni, ale również lepszą koordynację ruchową. BOSU ma kilka zalet: poprawia naszą koordynację ruchową i refleks, wpływa na naszą równowagę ciała i wytrzymałość, ułatwia spalanie tłuszczu i kształtowanie sylwetki, koryguje wady postawy oraz wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe i uelastycznia kręgosłup. Przede wszystkim jest idealnym narzędziem do ćwiczeń dla wszystkich, którzy walczą z nadwagą i chcą schudnąć. Trzeba pamiętać, że wszystkie ćwiczenia mięśni są bardzo ważne. Dodatkowo angażujemy nie tylko główne mięśnie naszego ciała, ale pracują nam również mięśnie głębokie. Te natomiast ponoszą odpowiedzialność za utrzymanie prawidłowej pozycji ciała.

Obecnie coraz większa ilość klubów fitness posiada w swojej ofercie ćwiczenia na BOSU. Jeśli mamy możliwość wypróbowania tego rodzaju ćwiczeń to na pewno warto spróbować. Na pewno da nam efekty jakich oczekujemy. Fajną zaletą jest też to, że możemy ćwiczyć bawiąc się na przykład przy muzyce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here