Mało który mężczyzna – zwłaszcza ten młody duchem i ciałem oraz nowoczesny – lubi na ważne spotkania zakładać spodnie od garnituru, które często są szyte na tak zwany kant. Z tym elementem kojarzą się właśnie wyjściowe spodnie męskie, które przecież nie każdemu mężczyźnie muszą odpowiadać pod względem modowym. Nie zawsze są one też w pełni wygodne i dopasowane do sylwetki. A przecież nie o to chodzi, aby podczas ważnych spotkań, czy uroczystości czuć się niekomfortowo. Spodnie, które można kupić w popularnych sieciówkach, także mogą być wyjściowy. Liczy się przede wszystkim materiał, krój i fason.

Od wojskowego uniformu po światowe wybiegi

Chinosy  to obecnie jedne z najbardziej popularnych spodni męskich. Cechuje je przede wszystkim prostota, klasyka kroju, jakość materiału i uniwersalizm. Nadają się do pracy, na uczelnię, a także ważne uroczystości. Elegancki krój i wykonanie z bawełny sprawiają, że są to idealne wyjściowe spodnie męskie.

Ich historia sięga XIX wieku, kiedy to służyły za część uniformu wojsk angielskich. Najważniejsza była ich funkcjonalność, ponieważ były to spodnie lekkie, przewiewne i przy tym proste w kroju. Dodatkowo ich kolor – określany już wtedy jako khaki – miał mieć właściwości kamuflujące. Popularne były także wśród żołnierzy amerykański, zwłaszcza podczas konfliktu hiszpańsko-amerykańskiego. Właśnie wtedy spodnie te zyskały swoją nazwę używaną do dziś. Ich określenie „chino” wzięło się stąd, iż szyte były przez Chińczyków. Ta nazwa nie przestała być używana nawet wtedy, gdy chinosy stał się wyjściowymi spodniami męskimi utożsamianymi z elitami i bogatymi studentami z prestiżowych uczelni. Bawełniane spodnie kojarzone były z elegancja i klasyka wyższych sfer. Spodnie te w końcu zauważone zostały przez projektantów i na stałe weszły do kanonu mody męskiej.

Jeansy tylko na co dzień?

Niegdyś jeansy utożsamiane były z częścią stroju klasy robotniczej, a spodnie te zarezerwowane były dla uboższych osób. Jak pokazuje historia mody – dziś są to jedne z najpopularniejszych rodzajów spodni noszonych zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Czy jeansy można nazwać wyjściowymi spodniami męskimi. Oczywiście, że tak – o ile dobierze się je odpowiednio pod względem kroju i koloru, ale tez okazji. Nie obowiązują nas już jakieś ścisłe konwenanse i etykieta, dlatego jeansy w połączeniu z koszulą i marynarką dają bardzo dobry, elegancki efekt. Błękitne jeansy jednak nie będą odpowiednie na każde, ważne spotkania, a tym bardziej własny ślub. Czarne jeansy o prostym, stonowanym kroju nadają się za to świetnie na rodzinne uroczystości, czy do pracy. Są wygodne i elastyczne oraz dobrze wyprofilowane, więc w niektórych momentach mogą uchodzić za wyjściowe spodnie męskie.

Ważne, aby dobrze czuć się we własnej skórze oraz rzeczach, które ma się na sobie. Nikt chyba nie lubi czuć się skrępowany strojem, w którym może czuć się bardziej przebrany niż ubrany. Wyjściowe spodnie męskie można zastąpić bawełnianymi chinosami, które nie muszą być częścią kompletu od garnituru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here