Poszukujesz sukni ślubnej, ale przerażają Cię wysokie ceny w salonach ślubnych? Nic dziwnego! Nie tylko sukienki, ale też np. wiązanki, garnitury czy ozdoby z przedrostkiem “ślubny/e” są o wiele droższe niż ich nie-ślubni odpowiednicy. Tymczasem często niewiele różnią się pod względem jakości czy wyglądu. Zatem czy warto płacić aż tyle? Decyzja należy do Ciebie. My dziś podpowiemy Ci, jak znaleźć suknię ślubną w świetnej cenie!

Nietrudno zauważyć, że biznes ślubny generuje bardzo duże zyski. Młodzi potrafią wydać na wesele nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a koszty te nierzadko są o wiele, wiele wyższe. Niewątpliwie jednym z większych wydatków jest suknia ślubna. Panny Młode, marząc o tej jednej, jedynej kreacji, liczą się z ogromną sumą pieniędzy, którą będą musiały na nie poświęcić. Coraz więcej przyszłych żon jednak stawia weto wobec takiego rozwiązania. Nie chcą płacić za kreację kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wiedzą, że na pewno jest alternatywa. Oczywiście! I to sporo! Sprawdź, jak szukać sukni ślubnej w bardzo dobrej cenie.

Cambria

https://laversa.pl/pl/p/Cambria-Suknia-Dluga-Syrenka-Zdobiona-z-Trenem-Krem-z-Bezem/3923

Elegancka suknia na bal

Nie szukaj na własny ślub… ślubnej sukienki. Sprawdzaj kreacje w internecie pod hasłem “suknia balowa”, “suknia na studniówkę” itd. Pod tego typu frazami wyszukasz przepiękne sukienki, które niczym nie będą odbiegać od sukien ślubnych z salonów. Weźmy na tapet  jeden ze znanych e-sklepów z sukienkami –  Laversa.pl. To miejsce z ogromną ilością towaru. Laversa oferuje kreacje w różnych fasonach i cenach. Część z nich to typowe sukienki ślubne, chociaż wcale nie muszą być tak opisane. Tutaj znajdziesz też zakładkę pt. „Moda Ślubna” z modelami typowo ślubnymi. Przepiękne, prawda? Cena jednego egzemplarza nie przekracza kilkuset złotych. Niezła różnica w cenie, czyż nie? Wiele przyszłych Panien Młodych nie jest przekonana do sklepów internetowych. Pamiętaj jednak, że także kupując w salonie musisz dopasować kreację, która potem nierzadko spędza wiele tygodni u krawcowej. Jeżeli jakiś egzemplarz z e-sklepu nie przypadnie Ci do gustu – możesz bezpłatnie go zwrócić – pozwala na to prawo odnoszące się do sprzedaży internetowej. Nic nie ryzykujesz. Możesz tylko zyskać – piękną, ślubną suknię w atrakcyjnej cenie. Gdy Twoje zachwycone kreacją koleżanki spytają, ile zapłaciłaś, padną z wrażenia na wieść o tak niskiej kwocie.

Luga

https://laversa.pl/pl/p/Luga-Sukienka-Dluga-Biala-z-Gipiura-Sukienka-XXL-Plus-Size-Duzy-Rozmiar/915

Suknia z wypożyczalni

To często wałkowany temat – lepsza suknia ślubna nowa czy z wypożyczalni? Oczywiście najlepsza odpowiedź to: “to zależy”. Wiele kobiet bowiem podchodzi z ogromnym sentymentem do tego typu kreacji i chce je mieć na własność (np. z chęcią przekazania ich potem córkom). Z drugiej strony to rzeczywiście sukienka, którą kupuje się tylko raz, więc zdaniem wielu – po co przepłacać, a potem gromadzić w domu niepotrzebne rzeczy? Zdecyduj sama. Niemniej jednak wypożyczalnia na pewno będzie tańszą opcją (w stosunku do sukni z typowego salonu).

Przeróbka sukienki od babci czy mamy

Lubisz sentymenty? Być może Twoja mama, ciocia, babcia itd. mają jeszcze swoje suknie ślubne. Może warto je wykorzystać i założyć… na własny ślub? Oczywiście nie w obecnej formie (chyba, że chcesz), bo zapewne trendy ślubne znacznie różnią się od tych przed laty (z drugiej strony moda powraca). Oddaj sukienkę do dobrej krawcowej i razem ustalcie wobec niej wizję. Parę tygodni i przepiękna kreacja gotowa.

Victoria

https://laversa.pl/pl/p/Victoria-Sukienka-Biala-Dluga-z-Cyrkoniami-i-Tiulowym-Dolem-/2928

Suknia z portali ogłoszeniowych

Sprawdź różnorodne miejsca w internecie – portale ogłoszeniowe, grupy i fanpage’e na Facebooku itd. Tam możesz znaleźć swoją idealną kreację w bardzo niskiej cenie. Ktoś najprawdopodobniej będzie sprzedawał swoją właściwie nową (raz założoną) i nierzadko drogą suknię ślubną. Ceny w ogłoszeniach w większości będą bardzo atrakcyjne. Często suknie są też wyczyszczone, więc i ta opłata Cię ominie. Zapewne potrzebne będą przeróbki u krawcowej, ale akurat ta usługa zazwyczaj ma miejsce w każdej z opcji.

Suknia z taniej odzieży

Ostatnimi laty tzw. lumpeksy stały się bardzo modne. Sklepy z tanią odzieżą, zwane też second-handami, kryją w sobie naprawdę wiele cudownych skarbów, m.in…. suknie ślubne. Dowiedz się, np. za pomocą lokalnych grup na Facebooku, gdzie znajdują się najlepsze “lumpy” w okolicy i poszukaj tam sukni dla siebie.

Suknia szyta na miarę

Nie, w tym podpunkcie nie chodzi o udanie się do najdroższego salonu krawieckiego czy stricte salonu sukien ślubnych w okolicy. Zdobądź namiar do małego salonu krawieckiego, gdzie ceny nie sięgają zenitu. Pamiętaj, by zrobić to jak najwcześniej. Jeżeli suknię będzie szyła jedna krawcowa, to powinna mieć sporo czasu na wykonanie Twojej wymarzonej kreacji.

Jak widać suknia ślubna nie musi kosztować majątku. Skorzystaj z powyższych porad, jeżeli zależy Ci na oszczędnościach albo na… satysfakcji z uzyskania atrakcyjnej ceny. Udanego polowania na Laversa.pl!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here