Kolczyki warto dobrać do swojej twarzy
fot. Pixabay.com

Kolczyki to taki element biżuterii, który dodaje nam klasy, szyku i kobiecości. Gdy tylko zakładamy kolczyki, od razu potrafimy poczuć się wyjątkowo, zmysłowo i niebagatelnie. Warto więc wiedzieć, jak prawidłowo dopasować kolczyki do kształtu twarzy, jak je dobierać i czym się kierować przy ich wyborze.

Przeczytaj też: https://www.dailyvibes.pl/jak-dobrac-kolczyki-do-swojego-ksztaltu-twarzy/

Wszystko, co musisz wiedzieć o kolczykach

Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup biżuterii, jaką są kolczyki. Z pewnością powinny one współgrać z innymi naszymi dodatkami. Takimi jak bransoletka, zegarek czy pierścionek. Lepiej nie pozwalać sobie w tym przypadku na ekstrawagancję, ponieważ możemy tym tylko osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Dobrze również kierować się zasadą „mniej, znaczy więcej” i nie przesadzać z ilością biżuterii, gdy planujemy naszą stylizację. Niezależnie od tego, czy jest ona wieczorowa, czy też codzienna.

Ponadto bardzo ważną zasadą w dobieraniu kolczyków jest to, że nie powinnyśmy nimi powielać kształtu naszej twarzy. O co chodzi w tej zasadzie? Jeśli mamy twarz okrągłą, nasze kolczyki nie powinny być w kształcie koła. Zamiast dodać jej blasku, sprawią, że uwypuklą jeszcze bardziej jej owal i optycznie powiększą.

Kolczyki a kształt twarzy

Stań w lustrze i obejrzyj swoją twarz. Gdy już zdecydujesz, jaki kształt ci przypomina, dobierz do niej odpowiednie kolczyki. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Twarz owalna – to idealny model twarzy. Jest bardzo proporcjonalna i harmonijna. Cechują ją regularne rysy twarzy, dość wysokie czoło oraz zarysowany podbródek. Poza owalnymi i bardzo długimi kolczykami, pani, które mają taki kształt twarzy, mogą dowolnie wybierać ten element biżuterii. Idealnie sprawdzą się również kolczyki o kształcie rombu, kwadratu czy trójkąta.

Twarz okrągła – charakterystyczna dla niej są niewielka, zaokrąglona broda, pełne policzki, niskie czoło. Jak więc optycznie ją wydłużyć i wyszczuplić? Wystarczy zdecydować się na długie kolczyki, a także takie o geometrycznych kształtach. Sprawdzą się bardzo dobrze wszelkiego rodzaju trójkąty i kwadraty. Do okrągłych twarzy pasują również niewielkie wkrętki.

Twarz kwadratowa – o mocno zarysowanych kościach policzkowych, szerokim czole, mocnych rysach. Dla pań o takiej twarzy idealnie nadadzą się kolczyki okrągłe, w kształcie koła, owalne. A także długie i wiszące.

Twarz trójkątna – charakteryzuje się wąskim podbródkiem, szerokim czołem oraz szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi. Kobiety o twarzy trójkątnej powinny decydować się na kolczyki, które zakończą się na wysokości brody. Idealnym kształtem będą trójkąty i łezki. Dobrze sprawdzą się również małe wkręty z cyrkoniami lub innymi błyszczącymi kamieniami.

Zobacz też: http://minimki.pl/co-zrobic-aby-rozciagnac-skorzane-buty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here