Zabiegi HIFU

Marzysz o szczupłej sylwetce, ale obawiasz się inwazyjnych zabiegów, takich jak liposukcja? Jest na to sposób! Zabiegi HIFU, których rosnąca popularność wynika z wysokiej skuteczności oraz minimalnej inwazyjności. Wykorzystują one skoncentrowane ultradźwięki, które działają głęboko w tkance tłuszczowej, nie pozostawiając śladu na skórze. Poznaj bliżej tę rewolucyjną terapię wyszczuplającą.

Co to jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU to nowoczesna terapia z zakresu medycyny estetycznej, w której wykorzystuje się ultradźwięki. HIFU to skrót od angielskiego wyrażenia high-intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Stosuje się ją do odmładzania twarzy, ujędrniana skóry i redukcji tkanki tłuszczowej na całym ciele.

Technologia HIFU – efekty i działanie

Skoncentrowana fala ultradźwiękowa ma zdolność punktowego skupiania się na danym obszarze ciała. Wywołuje ona ruch i tarcie komórek w tkance podskórnej. Wewnątrz tkanek powstaje wysoka temperatura, która powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia. Co ważne, mimo silnego i głębokiego działania, podczas zabiegu HIFU powierzchnia skóry nie zostaje naruszona.

W przypadku zabiegów HIFU na brzuch i inne problematyczne partie ciała, wymagające wyszczuplenia, stosuje się głowice o głębokim działaniu, które docierają aż do tkanki tłuszczowej. W tym przypadku ultradźwięki powodują rozbicie komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są na drodze naturalnych procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.

Zabieg HIFU wpływa na zwiększenie produkcji elastyny i włókien kolagenowych, czego efektem jest wygładzona, zagęszczona i bardziej napięta skóra. Zabieg HIFU pozwala również na redukcję tzw. miejscowej otyłości, czyli tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w określonych miejscach ciała (np. na brzuchu, boczkach, udach) i trudno usunąć ją innymi metodami.

Należy pamiętać, że optymalne efekty HIFU nie pojawiają się od razu. Bezpośrednio po zabiegu można dostrzec wyraźną poprawę kondycji skóry, ale pełne rezultaty widoczne są dopiero po około 3 miesiącach, ponieważ tyle czasu potrzebuje organizm, aby wytworzyć odpowiednią ilość kolagenu w skórze i usunąć uszkodzone komórki tłuszczowe z organizmu.

Zabieg HIFU – na czym polega?

Zabiegi HIFU wykonywane są przez wykwalifikowanych kosmetologów lub lekarzy medycyny estetycznej. Oferowany przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki zabieg HIFU Utims jest jednorazowy i składa się z następujących etapów:

  1. Konsultacja wstępna, której celem jest ustalenie oczekiwań pacjenta, wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz zakwalifikowanie do zabiegu.
  2. Dobór parametrów urządzenia do części ciała poddawanej zabiegowi oraz celu terapii.
  3. Nałożenie na skórę specjalnego żelu, który ułatwia prowadzenie głowicy.
  4. Właściwy etap zabiegu HIFU – przesuwanie głowicą po leczonym obszarze i wykonywanie odpowiedniej liczby „strzałów” fali ultradźwiękowej, prowadzących do uszkodzenia głębokich warstw tkanki.

Skóra bezpośrednio po zastosowaniu ultradźwięków może być lekko zaczerwieniona i tkliwa, jednak szybko wraca do formy. Niska inwazyjność zabiegu HIFU pozwala na natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania. Nie jest wymagany szczególny sposób postępowania. Do najważniejszych zaleceń po zabiegu HIFU należy zaprzestanie opalania skóry. Należy też zrezygnować z korzystania z sauny i stosowania peelingów. Szczególną ostrożność w tym zakresie należy zachować przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Później można już swobodnie korzystać z solarium, sauny i kąpieli słonecznych. Z dokładnymi zaleceniami zapozna Cię specjalista zaraz po zabiegu.

Jeżeli masz więcej pytań na temat zabiegów HIFU, skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here