Ile rodzajów perfum warto mieć

Perfumy podkreślają charakter człowieka, jego gusta i upodobania. Stanowią część wizytówki, tego, co widoczne i wyczuwalne w pierwszej chwili. Składają się zatem na to najważniejsze pierwsze wrażenie. Dobieramy je w zależności od okazji, nastroju i pory roku. Ile zatem perfum warto mieć w swojej kolekcji?

Inne na każdą porę roku

Zacznijmy od tego, że różne zapachy sprawdzają się odmiennie w zależności od pory roku. Jeśli zatem lubimy korzystać z perfum i stanowią one dla nas ważny element codziennej stylizacji, warto pokusić się o zapachy dopasowane właśnie do pory roku.

Skąd wynikają różnice? W okresie wiosenno-letnim, gdy temperatura powietrza jest coraz wyższa oraz znacznie bardziej odsłaniamy ciało, zapachy są łatwiej wyczuwalne. Mocniej również mieszają się z charakterystycznym zapachem skóry. Latem więc szukamy kompozycji lekkich, orzeźwiających, owocowych, cytrusowych i długo utrzymujących się na skórze. Warto więc wybrać próbki perfum męskich lub damskich, przynajmniej w liczbie kilku flakonów, i sprawdzić poza drogerią, w jaki sposób są wyczuwalne przez cały dzień.

W okresie jesienno-zimowym będziemy zaś szukać zapachów cięższych, więc zupełnie innych niż te, które odpowiadają nam w ciepłej porze letniej. Nie musimy od razu tworzyć kolekcji składającej się z kilkudziesięciu opakowań perfum. Wystarczy wybrać ulubiony zapach na ciepłe oraz mroźne dni.

W zależności od okazji

Perfumy dobieramy także w zależności od okazji. Inne zapachy sprawdzają się do pracy, na co dzień, na randkę lub uroczyste, wielkie wyjścia, np. przyjęcie weselne. W tej kwestii musimy się kierować własnymi gustami, ale i typem wydarzenia. Na randkę pasują zmysłowe kompozycje zapachowe, do pracy zaś lepiej wybierać aromaty wyraziste, ale stonowane. Takie, które nie przytłaczają i nie podrażniają swoją mocą nozdrzy pracowników i osób, z którymi się spotykamy.

I w tym przypadku warto postawić na próbki perfum damskich bądź męskich, aby przetestować wybrane kompozycje w różnych sytuacjach, odmiennych warunkach pogodowych czy porach dnia.

Kilka, kilkanaście, a może jeszcze więcej zapachów?

Znajdą się tacy, którzy mają maksymalnie kilka ulubionych zapachów, każdy na inną okazję. Nie brakuje szerokiego grona osób, które lubią mieć większą kolekcję, aby kompozycje zapachowe dobierać również zgodnie z nastrojem, a nawet stylizacją. I wreszcie znajdzie się również niemały krąg miłośników niszowych zapachów, kształtnych i ciekawych buteleczek z perfumami, a także unikalnych kompozycji.

Finalną ilość warto zatem dopasować indywidualnie, mając na uwadze, że wbrew pozorom perfumy mówią sporo o nas samych. Chcesz wiedzieć, jak najskuteczniej testować na sobie zapachy? Dowiesz się tego z artykułu: Jak prawidłowo testować perfumy?.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here