Przedłużanie włosów – co warto wiedzieć o ich pielęgnacji?

Doczepiane włosy cieszą się obecnie dużą popularnością. Wszak nie każda kobieta może pochwalić się burzą włosów. Rzadkie włosy niestety często wywołują kompleksy, wpływają także na samoocenę. A przecież trzeba się uszczęśliwiać. Wystarczy tylko zdecydować się na przedłużanie włosów. Można zdecydować się na różne metody. Jednak, aby włosy prezentowały się pięknie i były atrybutem należy odpowiednio je pielęgnować.

Pamiętaj o czesaniu włosów

Doczepiane włosy podobnie, jak własne niestety mogą się kołtunić i plątać. Cóż nie wygląda to zbyt estetycznie. Dlatego tak ważne jest ich czesanie, ewentualnie rozczesywanie, przynajmniej kilka razy dziennie. Warto przy tym stosować wysokiej jakości szczotki, z naturalnym włosiem, bądź też tzw. „szczotki do zadać specjalnych”, czyli tangle teezery. Zatem czesanie włosów powinno odbywać się zaraz po wstaniu oraz wieczorem i przynajmniej parokrotnie w ciągu dnia. Należy również pamiętać, aby spać w kucyku, co także zapobiega plątaniu się doczepianych włosów.

Mycie doczepianych włosów ma duże znaczenie

Jak wiadomo doczepiane włosy należy myć podobnie często, jak do tej pory myłaś, przed zabiegiem przedłużania włosów. Przede wszystkim nim przejdziesz do mycia powinnaś dobrze je rozczesać. Jedna zamiast szczotki warto użyć grzebienia o grubych zębach. Trzeba pamiętać, aby zawsze myć je z kierunkiem ich długości. Należy przy tym być delikatnym i uważać, aby doczepianych włosów zbyt mocno nie szarpać, a tym bardziej nie czochrać. Ważna jest też temperatura wody. Najlepiej myć doczepiane włosy wodą letnią, ale jednocześnie nie za zimną. Warto robić to w pozycji stojącej lub siedzącej, natomiast nie należy schylać głowy ku dołowi, gdyż może do osłabić łączenia.

Jedwab to podstawa

Jeżeli decydujesz się na włosy do przedłużania oraz samo przedłużenie włosów musisz pamiętać, jak wielką rolę odgrywa ich nawilżanie. Tutaj absolutnym must have jest jedwab do włosów. Wystarczy tylko odrobina i doczepiane włosy będzie można bardzo łatwo rozczesać, ale również nadać im gładkość oraz połysk. Trzeb też pamiętać, że jedwab należy nałożyć kilka centymetrów poniżej nasady, aby włosy zbytnio się nie przetłuszczały, gdyż mogą wtedy nie wyglądać estetycznie. Jedwab warto codziennie nakładać na końcówki, co zapobiega zarówno ich wysuszaniu, jak również rozdwajaniu.

Naturalne kosmetyki są ważne

Mając doczepiane włosy, trzeba je pielęgnować, dzięki temu będą one zachwycały swoim pięknem. Zatem konieczne jest używanie odpowiednich kosmetyków, dzięki którym pielęgnacja stanie się szybka, ale też banalnie prosta. Na samym początku należy znaleźć odpowiedni szampon. Nie powinien on mieć w swoim składzie parabenów, czy innych szkodliwych konserwantów. Szampon przeciwłupieżowy jest najgorszym wyborem. Najlepiej, aby skład był jak najbardziej naturalny. Np. wyciąg z owsa doskonale nawilża. Warto też zwrócić uwagę na składniki takie jak olej kokosowy, czy też olej ze słodkich migdałów, które odżywiają włosy i nadają im miękkości. Przede wszystkim trzeba też zwrócić uwagę na ph, najlepiej wybrać szampony z takim na poziomie 5,0-6,5. Następnie należy dobrać odpowiednią odżywkę do włosów doczepianych. Powinna wygładzać włosy, ale jednocześnie zapobiegać ich plątaniu się oraz kołtunieniu. Raz na tydzień należy używać maski do włosów.

O czym jeszcze pamiętać, mając przedłużone włosy

Przede wszystkim należy dokładnie czytać etykiety kosmetyków. Absolutnie należy unikać konserwantów takich jak: LS, SLES, oczywiście parabenów, a także silikonów, sztucznych barwników oraz olejów mineralnych. Można rzecz jasna suszyć włosy, ale warto robić to chłodnym powietrzem. Można tez używać prostownicy, ale raczej rzadko i koniecznie musi ona posiadać ceramiczną nakładkę, która nie spali włosów. Nie należy korzystać z sauny, gdyż może pogorszyć kondycję włosów oraz je wysuszyć, a także osłabić ich łączenie. Do zakazów trzeba również dodać tapirowanie, czy też używanie lakierów do stylizacji.

Odpowiednie pielęgnacja doczepianych włosów zapewnia ich piękny wygląd przez bardzo długi czas. Przedłużanie włosów jest bardzo popularne, a jednocześnie bezpieczne. Zatem, jeżeli masz kompleksy na punkcie swoich włosów, bądź chcesz po prostu przejść metamorfozę, to powinnaś zdecydować się na tzw. doczepy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here