szelki dla psa

Wybór odpowiednich szelek dla psa jest sprawą bardzo istotną. Chodzi przecież o to, żeby nasz pupil czuł się komfortowo i bezpiecznie podczas spaceru. Warto więc poświęcić trochę czasu, by dokonać trafnego zakupu, aby obie strony (pies i jego właściciel) były zadowolone. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego produktu?

Odpowiedni materiał

Przy wyborze szelek dla psa warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najlepszy będzie lekki, miękki i szybko schnący. Najczęściej spotykane są szelki odszyte z taśmy poliestrowej. Są one łatwe w praniu i szybko schną. Jeśli psiak ma wrażliwą skórę, można dobrać szelki, które będą obszyte materiałem z miękką oddychającą pianką

Właściwy rozmiar

Psy – podobnie jak ludzie – są różne. Nawet w obrębie rasy poszczególne psy różnią się wielkością. Dlatego wybierając szelki dla psa trzeba dobrze dopasować rozmiar do wielkości zwierzęcia. Należy zatem zmierzyć psa i dobrać odpowiedni rozmiar szelek, by nasz psi przyjaciel czuł wygodę i nie nabawił się bolących otarć. Warto też pamiętać, że nawet poszczególne typy szelek mogą się różnić wielkością między sobą. Dlatego konieczne wydaje się nie tylko zmierzenie psa, ale również wybranych przez nas szelek. W razie potrzeby poprośmy o pomoc sprzedawcę lub doradcę w sklepie.

Dopasowany kolor

Psy najlepiej widzą kolor żółty i niebieski, dlatego pewnie te barwy byłyby dla nich najbardziej atrakcyjne. Ale podczas zakupu tego typu produktu nie musimy kierować się psimi upodobaniami. Każdy powinien dopasować kolor szelek do własnych upodobań. Psu i tak bardziej niż na kolorze będzie zależeć na komforcie i wygodzie.

Odpowiednia szerokość taśmy

Przy wyborze szelek dla psa spore znaczenie będzie miała szerokość taśmy. Dla małych psiaków lepszym wyborem będzie wąska taśma. A dla dużych – szersza. Nie jest to błaha sprawa, gdyż wąska taśma w wypadku dużego psa będzie wbijać mu się w ciało. Natomiast mały psiak przy szerokiej taśmie będzie odczuwał dyskomfort, gdyż jego ruchy będą skrępowane.

Dobrany krój

Jaki krój szelek najlepiej wybrać dla naszego pupila? Do wyboru mamy kilka ciekawych pozycji:

  • guardy,
  • szelki bezuciskowe,
  • szelki typu walk in/step in,
  • szelki norweskie.

Najbardziej rozpowszechnione są szelki typu guard. Ich konstrukcja nie blokuje ruchów zwierzęcia. Ponadto zaskakują swoją uniwersalnością, gdyż nadają się dla psów różnych ras – od yorka po owczarka niemieckiego. Szelki typu guard są dostępne również w wersji bezuciskowej, co oznacza, że świetnie nadają się dla psów małych ras, szczeniaków i tych o skórze wrażliwej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here