kierownik

Praca w handlu to coś, w czym czujesz się jak ryba w wodzie? Być może praca na stanowisku kasjera czy doradcy klienta nie jest dla Ciebie wystarczająca? Chcesz sięgnąć wyżej? Być może praca na stanowisku kierownika sklepu będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem? Przekonaj się jak zdobyć potrzebne doświadczenie do takiego zawodu, a także jakie wymagania czekają na Ciebie!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-kierownikiem-sklepu/ 

Czy do pracy jako kierownik sklepu wymagane jest konkretne wykształcenie?

Do pracy na takim stanowisku nie jest wymagane konkretne wykształcenie. Ogólnie nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zostać kierownikiem sklepu posiadając jedynie Wykształcenie podstawowe. W praktyce jednak spora ilość sklepów wymaga minimum średniego wykształcenia, a coraz większe oczekuję już wykształcenia wyższego z dziedziny zarządzania. Oczywiście, nie ma w tym nic dziwnego. Kierownik sklepu musi być osobą odpowiedzialną i odpowiednią na takim stanowisku.

Jak zdobyć doświadczenie do pracy na stanowisko kierownika sklepu?

Ogłoszenia bardzo często pojawia się informacja o wymaganym wcześniejszym doświadczeniu, które musi trwać minimum rok lub 2 lata. Jak jednak takie doświadczenie zdobyte? Może okazać się to nieco problematyczna sprawa. Najczęściej na takie stanowisko dochodzi się przez uzyskane awanse. Pracując w sklepie możemy pchnąć się ze szczebla na szczebel, aż zdobędziemy stanowisko kierownicze. Zaczynać możemy od zwykłego sprzedawcy, a z czasem pniemy się coraz wyżej. Następnie pracodawca może oddelegować nas do nowo otwierającego się sklepu i tam zostajemy przydzieleni na funkcje asystenta kierownika sklepu, gdzie w późniejszym czasie mamy szansę na awans na samego kierownika.

Jakie są wymagania, które stawiane są przed kierownikami sklepów?

od kandydatów wymaga się przede wszystkim: samodzielności, gotowości do odbycia szkoleń, odpowiedzialność i uczciwości, doskonałej organizacji pracy, zaangażowania, samodzielności w działaniu, posiadania zdolności przywódczych.

Musimy dodać jednak, że liczą się też umiejętności sprzedażowe, doświadczenie w handlu detalicznym czy zarządzaniu zespołem. Czasami wymagane jest też doświadczenie średnie, a w niektórych przypadkach wyższy. Znajomość pakietu Office, obsługa kasy fiskalnej, umiejętności obsługi komputera to czynności, bez których nie obędzie się na takim stanowisku.

Zobacz też: http://minimki.pl/kierownik-sklepu-ile-zarabia/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here