Kalendarz A4 tygodniowy czy może dzienny? Wybieramy modele na 2019 rok

Koniec roku coraz bliżej, dlatego powoli warto rozglądać się za nowym organizerem. Możliwości wyboru mamy bardzo wiele. Jaki więc będzie najlepszy?

Kalendarz nie traci na popularności

Wydawać by się mogło, że wraz z rozwojem technologii i ekspansją smartfonów kalendarze stracą na znaczeniu. W końcu wszystkie potrzebne rzeczy posiadamy w telefonie w przeróżnych aplikacjach. Nic jednak nie zastąpi nam klasycznego organizera, po który możemy sięgnąć w każdej chwili. Przydaje się on szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym każdy gdzieś się spieszy, przez co zapomina o wielu istotnych sprawach. Posiadanie kalendarza pozwala nam zapanować nad chaosem w naszym życiu. Regularnie wpisując do niego wszystkie spotkania, zadania czy rocznice jesteśmy w stanie nauczyć się lepszego zarządzania naszym czasem. Dzięki temu pracujemy też efektywniej i spokojniej. Mając wszystko zaplanowane możemy lepiej skupić się na konkretnych zadaniach.

Kalendarz jako jeden z gadżetów

Obecnie kalendarz możemy zakupić bez wychodzenia z domu. W internecie znajdziemy bardzo wiele sklepów oferujących sprzedaż organizerów. Dzięki temu oszczędzamy nasz czas i w jednym miejscu jesteśmy w stanie przejrzeć setki, jak nie tysiące egzemplarzy. Możemy szukać tak długo, aż nie znajdziemy modelu, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Do wyboru mamy różne wersje kalendarzy: od tradycyjnych począwszy, przez tematyczne, a na spersonalizowanych kończąc. Szeroka gama produktów sprawia, że planer może stać się twoim kolejnym gadżetem, którym chętnie pochwalisz się współpracownikom, czy znajomym.

Kalendarz A4 tygodniowy czy jednak mniejszy?

Jednym z decydujących o zakupie czynników jest format kalendarza. Te najczęściej spotykane to oczywiście A4, A5 i B5. Nie brakuje jednak jeszcze mniejszych wariantów, jak np. A7. Wpływ na wybór formatu ma także układ planera, dzienny lub tygodniowy. W pierwszym rozwiązaniu na jeden dzień roku poświęca się jedną stronę. Dzięki temu możemy umieścić pod każdą datą bardzo wiele notatek i zaplanować każdy termin co do godziny. Kalendarz z układem tygodniowym jest znacznie cieńszy. Na jeden tydzień przypada bowiem jedna lub dwie strony, w zależności od formatu. Dlatego ostateczny wybór będzie zależał od naszych preferencji. Dla osób lubiących życie w ruchu dobrym rozwiązaniem będzie kalendarz A4 tygodniowy. To propozycja dla osób, które lubią lekkie i poręczne organizery oferujące wystarczająco dużo miejsca do wprowadzania notatek. Taki kalendarz możesz zobaczyć pod tym linkiem. Format A4 umożliwia także przechowanie dokumentów bez dodatkowych teczek. Jest to więc bardzo wygodny kalendarz. Osoby lubiące pisać bardzo dużo i utrwalać w planerze każdą chwilę, powinny zdecydować się jednak na kalendarz dzienny w formacie B5.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here