Manekiny sklepowe – jaki przyda się Tobie?

Nieważne czy prowadzisz mały osiedlowy sklepik odzieżowy, czy jesteś właścicielem dużego punktu usługowo-handlowego, ważne byś zadbał o zakup manekina. Umieść go na sklepowej witrynie, a także jeśli masz miejsce to w przestrzeni sklepu.

Dlaczego posiadanie manekina sklepowego jest takie ważne?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak ważna dla sprzedaży jest odpowiednia promocja asortymentu. Pokazywanie ich na manekinach, torsach, czy ekspozytorach okazuje się być bardzo skuteczne. Gdy klienci przemierzają ulice, bądź korytarze galerii to pierwsze z czym się stykają to ludzkie kukły. To one dają potencjalnemu nabywcy możliwość wyobrażenia jak dany element garderoby będzie wyglądał na nim. Dzięki temu przekazowi pozna również przekrój asortymentu danego sklepu. Właśnie te czynniki mogą przekonać osobę do przekroczenia progu i zapoznania się z pozostałą ofertą. Jeśli dodatkowo w samym już lokalu będą znajdowały się kukły, np. przedstawiające spodnie, czy koszule to zdecydowanie chętniej taki klient podejdzie do konkretnego stanowiska. Takie rozwiązania poprawiają wizerunek sklepu i nadają przejrzystości powierzchni.

Manekiny sklepowe – poznaj rodzaje

Na początek materiał wykonania. Manekiny sklepowe tworzone są z: włókna szklanego, polistyrenu, styropianu, drewna, szkła, a nawet ceramiki. Tutaj dowolność wyboru jest naprawdę spora. Do tego dochodzą jeszcze kolory. Choć najpopularniejszymi są biel, beż i czerń, to spotkać można również inne barwy. Materiał, kolor to bardzo ważne kwestie, ale nic po nich jeśli nie określimy kształtu manekina. Mowa tu o wyborze wzrostu, płci, a także rozmiaru (np. 36,38,40). Ta opcję należy dostosować do posiadanego asortymentu. Jeśli prowadzimy sklep z odzieżą wyłącznie dziecięcą to zakupmy tylko kukły dzieci. Natomiast jeśli swoją ofertę kierujemy zarówno dla dorosłych jak i dzieci to możemy zdecydować się na zakup trzech manekinów (damski, męski, dziecięcy). Będzie to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ potencjalny klient szybko zorientuje się czy oferujemy towar który może go interesować. Do tych podstawowych opcji dochodzą jeszcze decyzje w sprawie wyglądu manekina. Może on posiadać rysy twarzy, może mieć nawet naklejki (oczu, ust), może zostać wyposażony w perukę, a może także być gładką imitacją ludzkiej głowy. W tym przypadku wszystko zależy od prywatnych preferencji właściciela punktu handlowego.

Dowiedzieliśmy się już dlaczego posiadanie manekina jest tak istotne, a także poznaliśmy jego rodzaje. Teraz przychodzi czas na zakup odpowiedniego modelu. Pomocny będzie ten sklep, w którym można zaopatrzyć się w różnego rodzaju manekiny. W jego ofercie dostępne są również modele z kategorii „specjalne”. Warto tam zajrzeć i poznać kukły plus size, czy ciążowe. Dodatkowo można się tam zaopatrzyć w różnego rodzaju ekspozytory. Będzie to szczególnie ważne dla tych osób, które w swojej ofercie posiadają również biżuterię, czy np. akcesoria zimowe (czapki, szaliki, gogle narciarskie, czy kaski).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here