Piękna skóra, mocne włosy i paznokcie

Każda kobieta marzy o tym, by zachwycać gładką skórą; gęstymi włosami i mocnymi paznokciami. Niestety, osłabienie organizmu, niedobór witamin oraz kapryśna aura wystarczą, by ich stan znacznie się pogorszył. Na szczęście z pomocą przychodzą nam witaminy dla skóry oraz witaminy na włosy i paznokcie, zawarte w specjalistycznych preparatach.

Witaminy i minerały dla urody

Na stan skóry, włosów i paznokci ma wpływ wiele czynników, które sprawiają, że tracą one substancje odżywcze Żeby przywrócić je do idealnego stanu nie wystarczą kremy, kosmetyki i odżywki. Witaminy z grupy b na włosy działają też na skórę i paznokcie, jednak to za mało.

Przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi niestety wewnątrz organizmu i trzeba zacząć działać właśnie w tym obszarze. Stąd pojawia się konieczność zastosowania preparatów witaminowych wzmacniających skórę, włosy i paznokcie. Najczęściej jako pierwsze są potrzebne witaminy na mocne włosy, gdyż od razu zwracają uwagę.

włosy

Przyczyny złej kondycji włosów, paznokci i skóry

Do najbardziej typowych przyczyn złej kondycji włosów, skóry i paznokci należą:

  • osłabienie organizmu – w tracie chorób lub podczas zmian pogodowych, najczęściej jesienią i zimą, skóra traci blask, włosy łamią się i wypadają, a paznokcie stają się kruche;
  • praca – przebywanie w klimatyzowanych lub nagrzewanych pomieszczeniach wpływa na stan skóry i włosów, które stają się przesuszone i łamliwe;
  • stres – napięcie nerwowe pozbawia organizm wielu składników odżywczych, co wpływa na stan skóry, powoduje nadmierne wypadanie włosów i łamliwość paznokci;
  • niedobory witamin – uboga lub restrykcyjna dieta, która nie zapewnia organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów powoduje osłabienie włosów, paznokci oraz zmiany skórne.

Naturalne źródło witamin

Mawia się, że jesteśmy tym, co jemy. Jest w tym bardzo dużo prawdy. Witaminy na włosy i paznokcie oraz witaminy dla skóry znajdziemy bowiem w posiłkach. Są to przede wszystkim różnego rodzaju warzywa i owoce, które powinny być podstawą diety. Mogą być surowe, gotowane albo też przyjmowane w formie soków. Najważniejsze, by ich nie pomijać w przygotowywaniu codziennych posiłków.

skóra

Niestety, w dzisiejszym zabieganym świecie często brakuje czasu nie tylko na właściwie zbilansowany posiłek, ale nawet na minimalne zadbanie o swój organizm. Tu na ratunek spieszą nam suplementy, które dostarczą potrzebnych składników.

Suplementy dla piękna

Witaminy na mocne włosy są najbardziej popularne i jest ich na rynku najwięcej, jednak znacznie lepsze są preparaty, które działają bardziej kompleksowo, wzmacniając również skórę oraz paznokcie.

Selen, cynk, krzem, żelazo, wapń, magnez, witamina A+E, biotyna oraz witaminy z grupy b na włosy, skórę i paznokcie to zestaw idealny. Z całą pewnością zapewni wzmocnienie i odbudowę włosów i paznokci oraz promienny wygląd skóry.

Suplementy takie mogą przyjąć formę tabletek, kapsułek lub o wiele łatwiej przyswajalną płynną formę jak np. Yango włosy, skóra, paznokcie, dostępne w sklepie Magiazdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here