Prędkość internetu

Prędkość internetu jest to zmora bardzo dużej części osób, które z niego korzystają. Mówi się, że w Polsce internet jest dobrej szybkości, a także stabilny jednak znajdą się osoby, które mają cały czas odmienne zdanie na ten temat. Zazwyczaj internet jest dobry w większych miejscowościach, gdzie jest dużo nadajników i nie są one przepełnione. W takich miejscowościach zazwyczaj mało kto narzeka na prędkość internetu, a także można spokojnie na takim internecie pracować. Problemy zaczynają się pojawiać w mniejszych miejscowościach, gdzie stoi jeden nadajnik na kilka wsi i wszyscy korzystają z internetu jednego operatora. Zazwyczaj taki nadajnik będzie przeciążony, a co za tym idzie jego prędkość znacznie zwolni dla każdego użytkownika, ponieważ każdy będzie chciał z niego korzystać.

Inne opcje internetowe
Internet można wziąć z sieci telekomunikacyjnej, gdzie będzie on nadawany tak samo jak internet w telefonie. Jednak inną opcją jest internet po kablu, gdzie firma, od której bierze się internet dostarcza po kablu internet do routera w domu, a następnie z routera jest on rozsyłany. Bardzo często także routery mają ograniczenia co do prędkości internetu i to przez nie internet jest wolny, dlatego jeśli ma ktoś problem z internetem to ważne żeby sprawdził przede wszystkim czy jak wyjmie kartę z routera i podłączy bezpośrednio do komputera to internet będzie cały czas wolno działał.

Jak sprawdzić szybkość internetu
Sprawdzenie szybkości internetu jest możliwe, dzięki stronom internetowym, które wykrywają pasmo internetu, a następnie badają jego szybkość pobierając jakieś dane. Ostatnio powstała strona internetowa, która jest państwowa i nie jest ona zależna od żadnego usługodawcy internetowego, więc można powiedzieć, że jest ona jak najbardziej rzetelna. Sprawdzenie internetu przez stronę internetową to najprostszy i najszybszy sposób pomiaru łączy, jednak są też inne sposoby jak na przykład urządzenie, które podłącza się bezpośrednio do internetu, które mierzy jego prędkość w danym momencie.

www.genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKopiowanie wizerunku
Następny artykułZapominamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here