Rękawiczki lateksowe bezpudrowe

Rękawice lateksowe bezpudrowe to środki ochronne, z którymi najczęściej możemy zetknąć się w rozmaitych placówkach medycznych. Jakie są największe zalety takich produktów?

Skuteczna ochrona przed drobnoustrojami

Personel medyczny – lekarze, pielęgniarki, ratownicy – podczas wykonywania swoich obowiązków mają kontakt z osobami cierpiącymi na różnorodne dolegliwości. Często są to pacjenci z ciężkimi chorobami, również zakaźnymi. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe pomagają medykom w codziennej pracy poprzez zabezpieczanie przed drobnoustrojami.

Zastosowanie produktów jednorazowych ogranicza zetknięcie się z krwią, fekaliami, ropą, zmianami skórnymi itp. Personel chroniony jest przed zakażeniem wirusami, bakteriami i grzybami, a tym samym przed nabyciem wielu przykrych i groźnych dolegliwości. Użycie rękawiczek nie pozostaje bez znaczenia także dla zdrowia pacjenta. Podczas wykonywania badań czy przeprowadzania zabiegów nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z dłońmi lekarza czy pielęgniarki.

Komfort stosowania rękawiczek lateksowych

Dla osób, które przez wiele godzin dziennie wykonują różnorodne czynności medyczne, niezwykle ważny jest komfort pracy. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są wygodne w użytkowaniu – ze względu na dużą elastyczność bardzo łatwo i szybko się je nakłada. Produkt z reguły nie powoduje też żadnych otarć ani uczuleń.

Warto dodać również, że rękawiczki lateksowe bezpudrowe są na tyle mocne, że podczas rozciągania nie powstają w nich żadne, nawet najmniejsze otwory. Jednocześnie produkty te zapewniają pracownikom medycznym swobodę ruchów i odpowiednie czucie, dzięki czemu mogą sprawnie i precyzyjnie wykonywać wszystkie czynności.

Prosty zakup

Wyposażenie gabinetów lekarskich w lateksowe rękawiczki nie stanowi problemu. Produkty są łatwo dostępne zarówno dla placówek medycznych, jak i osób prywatnych. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj produktu. Obok rękawiczek lateksowych bezpudrowych oferowane są wersje pudrowane, a także nitrylowe, foliowe czy winylowe.

Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego rozmiaru. Rękawiczki jednorazowe mające zastosowanie w gabinetach medycznych posiadają określoną wielkość. Dobre dopasowanie rozmiaru do dłoni osoby użytkującej produkt znacznie zwiększa nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo pracy.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here