Sztuka pisania CV

Właśnie szukasz swojej pierwszej pracy? A może w dotychczasowej nie wiedzie Ci się zbyt dobrze i szukasz odmiany? Pierwszy krok do znalezienia nowego zajęcia to napisanie odpowiedniego życiorysu.
Zatem jak pisać cv?
Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które pozwolą Ci na stworzenie skutecznego życiorysu i szybkie znalezienie nowej posady.
Ten krótki przewodnik pozwoli Ci na szybkie stworzenie tego niezbędnego dokumentu.
Pierwsza kwestia, która powinna zostać rozpatrzona przy pytaniu jak pisać cv to jego klarowna treść i czytelność. Potencjalny pracodawca zapewne nie popatrzy przychylnym okiem na niedbale przygotowany dokument.
Upewnij się, że wszystkie sekcje są wypełnione: twoje dane osobowe, doświadczenie i osiągnięcia w pracy, wykształcenie, znajomość języków i przebyte kursy, zainteresowania.
Jak pisać cv, które będzie się wyróżniać z tłumu innych życiorysów?
Dodaj do swojego dokumentu podsumowanie! Jest to element często pomijany przez osoby ubiegające się o pracę, a doceniany przez rekruterów.
Twoje doświadczenie zawodowe to najważniejsza sekcja twojego cv. Pamiętaj, aby szczegółowo opisać ostatnie stanowiska wraz ze swoimi osiągnięciami. Użyj do tego celu pogrubień i oryginalnych słów.
Wyświechtane formuły, które widoczne są w prawie każdym życiorysie nie wpadną w oko. A przecież chcesz się wyróżnić i zostać zapamiętanym?
Twoje umiejętności i kompetencje, to kolejny ważny element. Jeśli nadal stawiasz sobie pytanie, jak pisać cv, to skup się na konkretach. Nie lej wody, nie owijaj w bawełnę. Pracodawca będzie chciał zobaczyć te cechy, które dadzą Ci przewagę nad innymi kandydatami.
W sekcji wykształcenie podaj tylko najważniejsze informacje. Osoba rekrutująca nie musi znać adresu twojej szkoły podstawowej ani patrona z liceum. Z kolei dodatkowa działalność na studiach czy w kołach zainteresowań mogą się przydać.
Wiesz już jak pisać cv, ale czy wiesz jak aplikować?
Wyślij swój życiorys tylko i wyłącznie do firm, które naprawdę Cie interesują i na stanowiska, które będą pasować do twoich kompetencji.

www.zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here