Zima w mieście – co wybrać dla dzieci w Warszawie?

Zima w Warszawie wcale nie musi być nudna! Jak co roku, stolica ma dla najmłodszych wiele interesujących atrakcji. Co warto wybrać?

Lodowisko

W Warszawie do dyspozycji najmłodszych i tych starszych jest kilkanaście lodowisk – zimowa jazda na łyżwach to doskonały sposób, aby aktywnie spędzić swój czas. Nie trzeba mieć również własnych łyżew – można często wypożyczyć je na miejscu.

Królewski Ogród Światła

Wyjątkową atrakcją zimy w Warszawie jest Królewski Ogród Światła, który przygotowywany jest w Wilanowie. Wspaniale udekorowane światełkami drzewa, krzewy i pawilony tworzą niesamowite widoki!

Teatr dla dzieci

Świetna alternatywa dla kina – teatry dziecięce w Warszawie prezentują wiele ciekawych spektakli stworzonych z myślą o najmłodszych. Do teatru można wybrać się nawet z jednoroczniakiem. Jeśli nie wiesz, co dla dzieci w Warszawie będzie sprawdzoną, kulturalną rozrywką, postaw na teatr!

Centrum Nauki Kopernik

To jedna z najpopularniejszych atrakcji przeznaczonych dla dzieci w Warszawie. To właśnie tutaj można poznać naukę od całkowicie innej strony niż w szkolnych ławkach. To wspaniała rozrywka dla każdego malucha!

Górka Szczęśliwicka

Gdy napada śniegu, to właśnie Górka Szczęśliwicka roi się od narciarzy. Znajdujący się tutaj stok narciarski jest doskonałym wyborem także dla maluchów. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu.

Zoo

Do warszawskiego Zoo można wybrać się nie tylko latem, ale również w okresie zimowym. Taki spacer może być doskonałą okazją do sprawdzenia, które zwierzęta zapadają w zimowy sen.

Sale zabaw

W Warszawie działa również wiele zamkniętych sal zabaw, gdzie zimno na dworze nie ma żadnego znaczenia. Baseny z gąbkami, trampoliny, parki linowe – tutaj maluch na pewno nie będzie się nudzić.

Basen

To kolejna propozycja na zimowe dni w Warszawie. Tutejsze baseny zapraszają również najmłodszych – dostępne są też specjalne zajęcia dla dzieci.

Muzea

Zimą warto też odwiedzić warszawskie muzea, które również mają ciekawe wystawy dla najmłodszych. Warto sprawdzić między innymi Muzeum Domków dla Lalek, które działa w Pałacu Kultury i Nauki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here