Jakie krzesło lub fotel biurowy wybrać dla dziecka?

Każde dziecko uczęszczające do szkoły, w ciągu dnia spędza wiele godzin przy biurku. Podejmując decyzje o zakupie krzesła dla dziecka, należy wziąć to pod uwagę. 

Z krzesła dziecko będzie korzystało zarówno podczas odrabiania lekcji, czytania ulubionej książki, czy wykonywania prac plastycznych. Aby nasze dziecko miało zdrowy i prawidłowo rozwijający się  kręgosłup, musimy wyposażyć jego pokój w ergonomiczne krzesło. Odpowiednie krzesło umożliwi przyjęcie odpowiedniej postawy ciała podczas siedzenia. 

Jak dobrać odpowiednie krzesło do dziecka? 

Wybierając krzesło biurowe dla dziecka, należy kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka oraz jego wielkością. Prawda jest taka, że innego krzesła potrzebuje dziecko chodzące do pierwszej klasy, a innego nastolatek. Podstawowa różnica polega na tym, że krzesło do biurka dla pierwszoklasisty jest mniejsze i lżejsze niż krzesło dla nastolatka. Zazwyczaj maksymalne obciążenie takiego krzesełka to 45 kg. 

Krzesło biurowe dla nastolatków, jest większe i mają taką możliwość żeby dopasować fotel do potrzeb użytkownika.

Krzesła i fotele biurowe dla dziecka, jak wybrać odpowiednie?

Jaką wysokość powinno mieś krzesło i fotel biurowy dla dziecka? 

Wysokość oparcia i siedziska, należy dopasować do wzrostu naszego dziecka. 

Dzieci chodzące do pierwszej klasy, powinno mieć siedzisko usytuowane na wysokości 40-55 cm. Stop dziecka, znajdujące się pod biurkiem powinny opierać się na podłodze, a nogi powinny być zgięte w kolanach pod kątem prostym. 

Najkorzystniej jest wybrać krzesło dla dziecka z możliwością regulacji, takie rozwiązanie umożliwi dostosowanie wysokości siedziska do potrzeb użytkownika. 

Jakie wymiary powinno mieć siedzisko? Aby wybrać prawidłowe siedzisko, należy posadzić dziecko na krześle i zobaczyć czy zostało kilka centymetrów po bokach wolnego miejsca. Wtedy wiemy, że siedzisko jest prawidłowe. Nie powinno być za małe. 

Ergonomiczne krzesło i fotel dla dziecka 

Największą popularnością wśród dzieci cieszą się krzesła obrotowe. Mają pięć kółek, podparte są  charakterystycznym krzyżykiem. W przypadku tego krzesła siedzisko i oparcie, powinno podpierać wszystkie części kręgosłupa. Fizjologiczna pozycja kręgosłupa to kształt litery S, dlatego bardzo ważne jest, aby krzesło dziecięce miało uwypuklenie, dla podparcia odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. 

Przeczytaj też: http://minimki.pl/bramki-ochronne-dla-dzieci-podstawa-bezpieczenstwa/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here