Jak dbać o peruki kręcone?

0
1158

Wielu klientów naszego salonu odwiedza go, by raz na zawsze powiedzieć „dość” nudzie, sztampie oraz klasycznemu podejściu do fryzury. Doskonale to rozumiemy, bowiem każdy z nas potrzebuje w życiu nowości i świeżości, które to nadają mu sensu oraz czynią je o wiele przyjemniejszym. Konsumenci pragnący nabyć od naszych profesjonalistów niejednokrotnie pytają o naturalne i syntetyczne peruki kręcone, które ich zdaniem pozwolą im cieszyć się młodością oraz pięknem o wiele dłużej. Wybór odpowiedniego produktu nie stanowi dla nas jakiegokolwiek problemu, bowiem dysponujemy setkami różnych produktów różniących się od siebie długością, grubością oraz stylem upięcia. Niemniej jednak, musimy w tym miejscu przypomnieć, że osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z perukami lokowanymi lub kręconymi, pewne problemy może sprawiać odpowiednia pielęgnacja, dlatego też publikujemy niniejszy poradnik.

Po zdjęciu z głowy peruki o dużym stopniu skrętu poszczególnych pasemek należy na początku delikatnie je od siebie oddzielić, aby uniknąć ich splątywania się, co mogłoby znacznie utrudnić dalsze zabiegi. Następnie zalecane jest spryskanie peruki wodą lub suchym szamponem, po czym przejść należy do kwestii najistotniejszej, a więc – rozczesywania. Pamiętajmy, aby wykorzystać w tym celu delikatny grzebień lub szczotkę o szerokim rozstawie ząbków. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyrobów kręconych, bowiem zbyt ściśle przylegające do siebie wypustki mogłyby zaczepiać się o loki, wyrywając pojedyncze włosy oraz sprawiając, że pierwotny skręt stanie się o wiele mniej widoczny, czego z całą pewnością pragnęlibyśmy uniknąć.

Nie zapominajmy także o szczotkowaniu począwszy od szczytu peruki i powolnym kierowaniu się ku dołowi. Nie wykonujmy zbyt szybkich oraz silnych ruchów, jako że może to zaszkodzić naszemu produktowi. Doprowadzi to bowiem do poluzowania węzełków przy pomocy których poszczególne pasemka mocowane są do bazy, a co za tym idzie, może sprawić że zaczną one wyglądać wysoce nienaturalnie lub też w najgorszym wypadku odpadną. Wiązać się to będzie z koniecznością powierzenia peruki specjalistom celem jej regeneracji, co szczególnie w przypadku wyrobów w stu procentach naturalnych może zauważalnie nadszarpnąć nasz budżet. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni, czy dbacie Państwo w sposób odpowiedni o swoje peruki lokowane i kręcone, serdecznie zachęcamy do zasięgnięcia porady u naszych pracowników, którzy z przyjemnością podzielą się z Państwem zdobytą na przestrzeni kolejnych lat wiedzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here