brwi
fot.: pexels.com

Często nie poświęca się im dostatecznie dużo uwagi, a to one odgrywają jedną z głównych ról w trakcie codziennego makijażu. Dobrze wymodelowane brwi potrafią wydobyć atuty urody oraz podkreślić spojrzenie. Jak jednak wyregulować kształt brwi, aby pasowały do kształtu twarzy? Oto kilka porad wartych zapamiętania. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-stylizowac-brwi/

Jak wyznaczyć kształt brwi?

Istnieją trzy kroki w nadaniu swoim brwiom odpowiedniego kształtu. Istotny jest początek, koniec i wzniesienie łuku. W tym celu, warto stanąć przed lustrem, a do brwi przyłożyć ołówek.

Po sprawdzeniu, jak ołówek układa się między skrzydełkiem nosa a brwiami, można zacząć depilacje. Potrzebna będzie do tego pęseta i światło dzienne. Najlepiej będzie, jeżeli lustro będzie obejmowało całą twarz, a nie tylko jej część.

Do depilacji brwi, można także użyć specjalnego wosku. Lepiej jest jednak stosować go wtedy, kiedy ma się już pewną wprawę w tym temacie. Tak samo jest z popularnym ostatnimi czasy, zabiegiem nitkowania. Niestety, ten zabieg powinien być zdecydowanie wykonywany wyłącznie przez kosmetyczkę.

Brwi, a kształt twarzy

Brwi powinno się regulować tak, aby uzupełniały one ogólny wygląd. Warto pamiętać o zasadzie, że mocne kontury twarzy powinny łączyć się z miękkimi brwiami (i odwrotnie, w przypadku delikatnych konturów twarzy). Istotne jest także to, że twarz nie jest proporcjonalna. W związku z tym, wykonanie dwóch identycznych brwi, jest bardzo trudne, a czasem nawet niemożliwe do zrealizowania.

Jeżeli chodzi o twarz owalną, to łuki brwi powinny być w miarę miękkie i zwężające się ku końcowi; w przypadku twarzy okrągłej, brwi powinny mieć zaznaczony i ostry łuk, a sam ich koniec powinien być silnie opadający. Twarz kwadratowa wymaga subtelnych brwi, a podłużna – prostych, bez wyraźnych załamań. Ostatnim typem twarzy jest trójkątna, której początki brwi powinny być do siebie zbliżone, a końce delikatnie uniesione.

Przeczytaj też: http://minimki.pl/sposoby-na-przesuszone-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here