dieta na masę
fot. pexels.com

Wiele osób szuka sposobów na to, by zrzucić zbędne kilogramy, ale są również osoby, które szukają odpowiedniej diety do tego by przybrać zdrową masę ciała. W tym celu decydują się na dietę, która pozwoli im nabrać odpowiedniej masy, a dalej wyrzeźbić ją pod odpowiednią sylwetkę. Jak powinna wyglądać dieta na masę? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-na-mase-kalorie-produkty-i-jadlospis/

Zdrowe przybieranie masy ciała

Chcąc nabrać masy ciała i decydując się na odpowiednią dietę musimy się liczyć z tym, że będzie to długotrwały dość ciężki proces, bowiem jedzenie nie powinno składać się z zapychaczy, które pozwolą nam szybko przybrać na wadze, ale ze zdrowego i pełnowartościowego żywienia.

Dieta na masę powinna składać się z podaży około 4000-5000 kcal. A w niej powinny się znaleźć pełnowartościowe posiłki, w których będą zdrowe źródła białka, węglowodanów i tłuszczów.

W diecie powinniśmy spożywać dużo białka, które pozwoli nam przybrać masy mięśniowej, a także węglowodanów, które dostarczają nam energii i tłuszczów, które stanowią przewodnik dla białka i węglowodanów, co umożliwia lepsze i szybsze przyswajanie ich.

Co jeść na diecie na masę?

W diecie powinny się znaleźć dobre źródła białka pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego, a także z produktów odzwierzęcych. Dodatkowo powinniśmy spożywać dużą ilość węglowodanów złożonych oraz prostych, jednakże tych, które mają dobre źródła oraz są zdrowe. Dodatkowo bardzo ważna jest podaż tłuszczów ze zdrowych źródeł, np.: z oliwy z oliwek.

Białko możemy spożywać w postaci mięsa drobiowego, wołowego, jagnięcego, ryb oraz jajek i mleka. Doskonałymi źródłami węglowodanów będą w tym przypadku ryż biały, kasze, a także makarony, jednakże w mniejszej ilości niż kasze i ryże. Dodatkowo tłuszcze powinniśmy czerpać z oliwy z oliwek, nierafinowanego oleju kokosowego oraz również z mięsa i ryb. Bardzo ważne jest by nie spożywać produktów przetworzonych, które mają niezdrowy skład, bo wówczas przytyjemy, ale niestety nie w taki sposób, aby dalej móc się wyrzeźbić.

Przeczytaj też: http://lubiepowietrze.pl/dieta-vlcd-o-chodzi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here