Przeczep włosów metodą FUE daje najlepsze rezultaty

W branży przeszczepów włosów stosuje się różne metody pozwalające na uzyskanie optymalnych dla pacjentów efektów. Aktualnie największym powodzeniem cieszy się metoda FUE, z której można skorzystać także w Polsce. Co warto o niej wiedzieć?

Łysienie to problem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może mieć różne przyczyny, na przykład wynika z nierównowagi hormonalnej, jest powiązane z czynnikami genetycznymi, może być także kwestią określonych schorzeń.

Gdy włosy wypadają nadmiernie, warto poszukać przyczyny tego problemu. Zdarza się jednak, że nawet odpowiednia kuracja nie przynosi oczekiwanych efektów. W takich przypadkach jednym z dostępnych rozwiązań jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Jeśli chodzi o jak najlepsze rezultaty przeszczepu włosów, warto wybrać klinikę, która oferuje zabiegi przeprowadzane metodą FUE.

Zabiegi FUE (Follicular Unit Extracion) polegają na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego, na przykład z głowy albo z innych partii ciała, na obszar biorczy. Przy zabiegu dokładnie sprawdza się włos z mieszkiem pod kątem jego przydatności do przeszczepu, co powoduje, że wyniki przeszczepu włosów metodą FUE są tak dobre.

Jeśli wybierzemy taki przeszczep włosów rezultaty nie będą jednak widoczne od razu. Trzeba zaczekać na nie kilka miesięcy od momentu zabiegu, aby mieszki odpowiednio zrosły się z nowymi tkankami i zaczęły działać prawidłowo.

Zalety i wady przeszczepu włosów metodą FUE

Gdy chcemy uzyskać najlepsze rezultaty przeszczepu włosów, w takim przypadku metoda FUE będzie najlepszym wyborem. Dzięki niej można odtworzyć nawet większe powierzchnie i nadać im naturalny wygląd.

Głównym minusem metody jest jej pracochłonność i czasochłonność, ponieważ w trakcie jednej sesji zabiegowej można przeszczepić tylko około 500-600 mieszków. Wobec tego większe obszary wyłysienia będą wymagały powtórzenia zabiegu.

Także za tak dobre wyniki przeszczepu włosów będziemy musieli zapłacić więcej niż za przeszczep włosów innymi metodami, na przykład metodą STRIP. Efekt jest jednak wart swojej ceny.

Podsumowując, jeśli poważnie myślisz o tym, aby wykonać przeszczep włosów rezultaty na najwyższym poziomie może zapewnić ci metoda FUE. Adresy klinik prowadzących takie zabiegi można znaleźć już teraz on-line.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/rezultaty.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here