liposukcja

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg polegający na odsysaniu tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała. Najpopularniejszymi miejscami są: brzuch, pośladki i uda, nieco rzadziej pacjenci decydują się na ograniczenie ilości tkanki tłuszczowej z takich miejsc jak: podbródek, szyja, piersi, ramiona czy plecy. Taki zabieg może odbywać się zarówno po zastosowaniu znieczulenia miejscowego, jak i ogólnego, przy pełnej narkozie.

Decydując się na tego typu ingerencję należy mieć na uwadze możliwość wystąpienia komplikacji i poważnych powikłań. Gdy konieczna jest znaczna redukcja tłuszczu, powinna ona przebiegać etapami, by ograniczyć negatywne efekty i ryzyko. Co istotne osoba rozważająca zabieg liposukcji powinna być świadoma, że istnieje wiele przeciwwskazań. Bezpieczne przeprowadzenie operacji, jest najbardziej prawdopodobne, gdy osoba się jej poddająca, jest w pełni zdrowa, nie posiada uzależnień, nałogów. Przeciwwskazaniem może okazać się spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach, jak i regularne palenie tytoniu.

Odsysanie tłuszczu nie jest wysoce inwazyjnym zabiegiem, ale może zagrażać życiu i zdrowiu, dlatego przed podjęciem decyzji, należy skonsultować się ze specjalistami i przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Istnieje wiele technik wykonywania liposukcji. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest liposukcja laserowa. Przy użyciu tej techniki, komórki tłuszczowe w obszarze docelowym topione są za pomocą lasera, co znacznie ułatwia ich usunięcie. Wiele specjalistów uważa, że techniki z użyciem lasera mogą znacznie zmniejszyć krwawienie i zasinienie – typowe efekty występujące po operacji. Ten rodzaj zabiegu szczególnie polecany jest osobą cierpiącym na otyłość miejscową, u których tkanka tłuszczowa gromadzi się w nadmiarze w konkretnych partiach ciała.

U pacjentów potrzebujących redukcji znacznej ilości komórek tłuszczowych najlepiej sprawdzi się klasyczna liposukcja ssąca. Jest to standardowa metoda liposukcji. Przebieg zabiegu jest następujący: na początek lekarz wykonuje drobne nacięcie, przez które wprowadza kaniulę, następnie za pomocą specjalnych ruchów, w przód i w tył rozbijane są komórki tłuszczowe pacjenta i krok po kroku odsysane prosto do specjalnego urządzenia próżniowego. Metody z zastosowaniem kaniuli, mogą być dodatkowo wspomagane: ultradźwiękami tudzież kolejną kaniulą.

Wraz z rozwojem technologii i nauki, zaczęto stosować wiele innych alternatyw, z których bardziej popularne to: wodna liposukcja – wykorzystująca do redukcji tkanki specjalną wiązkę wodną, czy też podzielona na trzy etapy: infiltracji, emulsyfikacji, ekstrakcji metoda wspomagana ultradźwiękami VASER.

Cierpisz na otyłość? Doskwiera Ci nadmiar tkanki tłuszczowej? Ćwiczenia niewiele dają? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie zajrzyj na stronę Aestetic Clinic w Poznaniu, pod adresem: wrosinski.pl i umów się na konsultację ze specjalistą, który na pewno doradzi Ci, jakie rozwiązanie wybrać w twojej sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here