jak się ubrać do teatru

Gdy mamy przed sobą jakieś ważne wyjście, zawsze wcześniej planujemy, w co się w tym dniu ubierzemy. Chcemy przecież prezentować się stosownie do konkretnej okazji, dlatego szukamy przykładowych stylizacji w internecie. Postępujemy w ten sposób, gdy planujemy wypad do teatru, w którym nie byliśmy już od bardzo wielu lat. Zobaczmy zatem, jak się ubrać do teatru, aby nie popełnić modowego faux pas.

Jeśli w dawnych czasach częściej bywaliśmy w tego typu miejscach przepełnionych kulturą, prawdopodobnie pamiętamy, co wtedy ludzie zakładali na podobne okoliczności. Zazwyczaj goście teatru ubrani byli niesamowicie elegancko i zawsze mieli na sobie ubrania wykonanie z niezwykle gatunkowych materiałów. Kobiety przychodziły na wybrane sztuki w strojnych, aczkolwiek stonowanych kreacjach, które zachwycały nas swoją delikatnością i nieprzesadzonym wyglądem. Zawsze też dobierały do nich buty na wysokim obcasie, najczęściej szpilki, oraz srebrną bądź złotą biżuterię i niewielkie torebki.

Mężczyźni z kolei pokazywali się w teatrach zawsze w garniturach, które przypominały te pojawiające się obecnie na uroczystościach weselnych czy równie ważnych wydarzeniach. Czas sztuki był właśnie tym czasem, w którym człowiek mógł wreszcie ubrać się zupełnie inaczej niż na co dzień i pokazać innym, jak świetne ma wyczucie stylu. Czasy się jednak zmieniły, dlatego dziś nieco inaczej podchodzimy do stylizacji ubieranych do teatrów. Jak zatem wyglądają one obecnie?

Jak się ubrać do teatru? Podstawowe zasady

Jeśli chcielibyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak się ubrać do teatru w obecnych czasach, najlepiej by było, gdybyśmy po prostu sami udali się od razu do podobnego miejsca. Nie musimy nawet od razu do niego wchodzić, a tylko popatrzmy, co mają na sobie ludzie, którzy akurat zmierzają żwawym krokiem na wieczorną sztukę. Mocno się na pewno zdziwimy, jeśli bardzo dokładnie przyjrzymy się ich stylizacjom. Dostrzeżemy, że rzadko który mężczyzna ma na sobie garnitur. A praktycznie żadna kobieta nie jest ubrana w stroją, reprezentacyjną suknię.

Dziś bowiem w teatrach dozwolony jest dość luźny styl i nawet gdybyśmy przyszli do takiego miejsca w dżinsach, na nikim nie zrobiłoby to zbyt dużego wrażenia. Nie traktujmy jednak tych rad zbyt dosłownie i mimo wszystko starajmy się zachować pewną klasę i elegancję. Do teatru możemy założyć po prostu prostą i jednokolorową koszulę, np. beżową, zestawiając ją z czarnymi spodniami i butami na niewielkim obcasie. Swój strój dopasowujmy też do rodzaju sztuki, na którą się wybieramy. Niektóre występy teatralne mają bowiem tak luźny charakter, że wręcz nie wypada ubrać się na nie w spódnicę czy marynarkę.

Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak się ubrać do teatru. Dzisiejsze czasy pozwalają nam niemalże na wszystko, dlatego powinniśmy to wykorzystywać, rezygnując z tych wszystkich bogato zdobionych i niewygodnych strojów. Do teatru idziemy po to, żeby się zabawić, dlatego musimy czuć się w nim komfortowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here