Liposukcja i lipotransfer - zabiegi, które zapewnią Ci perfekcyjny wygląd ciała!

Czy Ty też należysz do tej grupy kobiet, które są niezadowolone z proporcji swojego ciała? Uważasz, że Matka Natura niesłusznie obdarowała Cię małymi piersiami, zaś zbyt wiele czasu poświęciła na tworzenie Twoich zbyt krągłych bioder? Nie jesteś sama! Wiedz też, że potrzeba matką wynalazku, a na rynku medycznym już od pewnego czasu możemy skorzystać z połączenia metody liposukcji i lipotransferu, które pozwalają osiągnąć doskonałe efekty właśnie w zmianie proporcji naszego ciała. Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, na czym polegają te zabiegi i jakich rezultatów możemy się po nich spodziewać!

Liposukcja i lipotransfer, czyli odsysanie i przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

Liposukcja (odsysanie tłuszczu) i lipotransfer (przeszczep własnej tkanki tłuszczowej) to dwa zabiegi, które kryją się pod wspólną nazwą zabiegu lipofillingu. To właśnie dzięki temu połączeniu możliwe jest z jednej strony pozbycie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, np. z brzucha, bioder czy ud, a następnie przeszczepienie jej w obszary, które charakteryzują się małą objętością, np. piersi czy pośladki. Cała procedura odbywa się jednak w minimalnie inwazyjny sposób, aby zapewnić pacjentowi nie tylko jak najwyższy poziom komfortu, lecz także bezpieczeństwa.

W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie pierwszy etap lipofillingu, czyli odsysanie tłuszczu, odbywa się przy pomocy metody N.I.L. – liposukcji infradźwiękowej, dla której charakterystyczny jest unikalny ruch głowicy odsysającej 3D, pozwalający na niezwykle precyzyjny, szybki, mało inwazyjny przebieg zabiegu bez naruszania otaczających tkanek. To też metoda, dzięki której specjaliści są w stanie pozyskać tłuszcz bogaty w komórki macierzyste i składniki odżywcze, czyniąc nasz własny tłuszcz materiałem idealnym do przeszczepu. Warto zaznaczyć, że w ten sposób pozyskana tkanka tłuszczowa stanowi idealny materiał wypełniający nie tylko w przypadku naturalnego powiększania biustu czy pośladków, lecz także ubytków zlokalizowanych m.in. na powierzchni twarzy, np. zmarszczek, zapadniętych policzków czy blizn potrądzikowych.

Odsysanie i przeszczep własnego tłuszczu – dlaczego warto?

Możliwość pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zwiększeniu objętości innych części naszego ciała to nie wszystkie atuty tego zabiegu. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad przeprowadzeniem zabiegu modelowania sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej, ale obawialiśmy się jego zbyt dużej inwazyjności, szeregu niepożądanych skutków ubocznych czy sztucznego efektu, ta metoda będzie dla nas idealna. Jej zdecydowanie największą zaletą jest naturalność i wysokie bezpieczeństwo stosowania – autogenny charakter przeszczepu tkanki tłuszczowej ogranicza do minimum ryzyko wszelkich skutków ubocznych i niespodziewanych reakcji ze strony układu immunologicznego. Do zabiegu wykorzystuje się tłuszcz pacjenta, nie zaś ,,ciało obce”, które np. w przypadku powiększania piersi stanowią implanty silikonowe i które są ewentualnym źródłem wszelkich powikłań. Innymi słowy, zabieg lipofillingu stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Warto dodać, że pierwsze efekty zabiegu będą widoczne bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej, zaś z czasem będą się dodatkowo pogłębiać i umacniać.

Więcej informacji na temat zabiegu liposukcji i lipotransferu znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/lipotransfer-micro-autologiczna-tkanka-tluszczowa-wolumetrii/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here