Nowoczesne metody leczenia trądziku - nie tylko leki i kosmetyki!

Trądzik, stanowiący jedną z mniej estetycznych chorób dermatologicznych, to problem, z którym chorzy starają się walczyć wszystkimi możliwymi sposobami. Niestety, te proponowane najczęściej przez dermatologów, czyli leki, maści i kosmetyki, nie zawsze pozwalają skutecznie uporać się z problemem. Dodatkowo, bardzo często wiążą się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi dla chorego, co najczęściej ma miejsce podczas doustnego przyjmowania wybranych środków farmakologicznych. Współcześnie mamy na szczęście do dyspozycji wiele nowoczesnych metod leczenia trądziku, które redukują do minimum ryzyko skutków ubocznych. Mowa tu przede wszystkim o laserowym leczeniu trądziku, które jest w stanie zagwarantować nam spektakularne efekty terapeutyczne.

Leczenie trądziku laserem a lekami

Dlaczego (w większości przypadków) trądzik lepiej leczyć przy pomocy metody laserowej? Stosowanie doustnych i miejscowych antybiotyków czy retinoidów pozwala na wyleczenie uporczywych zmian, ale jednocześnie naraża nasze organy wewnętrzne na silne odczuwanie skutków terapii. Wybrane środki farmakologiczne mogą obciążać m.in. nasz żołądek czy wątrobę, prowadząc do rozwoju kolejnych uporczywych dolegliwości. Oczywiście, trzeba pamiętać, że wybór terapii uzależniony jest przede wszystkim od stopnia nasilenia naszych zmian. Najkorzystniej leczyć laserem trądzik o niewielkim i średnim nasileniu. Przy bardziej rozległych i intensywnych zmianach lekarz może zadecydować o wprowadzeniu kuracji antybiotykowej.

Laserowe leczenie trądziku – jak działa laser?

W warszawskiej Klinice Miracki leczenie trądziku odbywa się m.in. przy pomocy lasera frakcyjnego Harmony Alma. Leczenie laserowe przy pomocy tego urządzenia pozwala eliminować stan zapalny i zapobiegać powstawaniu nowego. Promieniowanie laserowe jest pochłaniane przez barwnik, który znajduje się w bakteriach i odpowiada właśnie za rozwój trądziku. Tym samym zmiany są redukowane, a ryzyko powstawania nowych zmniejszone do minimum. Warto też zaznaczyć, że dzięki działaniu biostymulującemu laser pobudza skórę do intensywnej regeneracji, dzięki czemu skutecznie zapobiega powstawaniu blizn i przebarwień potrądzikowych.

Laserowe usuwanie trądziku – ile zabiegów?

Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów przy pomocy wybranego urządzenia laserowego. Zazwyczaj potrzeba około 10 zabiegów, aby pozbyć się problemu, jednak dokładna ilość jest uzależniona od wielu indywidualnych czynników, w tym nasilenia zmian trądzikowych. Bardzo ważne jest jednak to, że kuracja przynosi dużo szybsze i bardziej widoczne efekty niż tradycyjne metody leczenia. Co więcej, laserowa kuracja nie pozostawia po sobie nieestetycznych znamion w postaci blizn czy przebarwień potrądzikowych.

Laserowe usuwanie trądziku – łącz ze sobą różne metody

Decydując się na laserowe usuwanie trądziku, nie możemy jednak zapominać o prawidłowej pielęgnacji skóry trądzikowej. To istotne uzupełnienie specjalistycznych działań prowadzonych pod okiem lekarza. Jeśli do tej pory stosowaliśmy preparaty dostępne w drogerii, warto pomyśleć o zastąpieniu ich dermokosmetykami z apteki, których skład jest lepiej dostosowany do potrzeb skóry z problemami. Podczas codziennej pielęgnacji powinniśmy przede wszystkim unikać preparatów z dodatkiem alkoholu, które mogą drażnić gruczoły łojowe i pobudzać je do zwiększonej produkcji łoju. Warto też rozważyć wykonanie dodatkowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, aby pogłębić efekt prowadzonego leczenia. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku np. odpowiednio dobrane peelingi chemiczne.

Więcej informacji na temat metod leczenia trądziku znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/twoj-problem/tradzik/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here