Oprawki do okularów korekcyjnych

Mimo iż na problemy ze wzrokiem cierpisz już od dłuższego czasu, dopiero teraz postanowiłeś coś z tym zrobić. Widzisz po prostu coraz gorzej. W nocy czy wieczorami nie jesteś w stanie dostrzec napisów oglądanego filmu, a czasem masz nawet trudności z rozpoznaniem twarzy ludzi widywanych na ulicach. Kiepski wzrok utrudnia całe twoje życie, dlatego jeśli chcesz podwyższyć jego komfort, musisz zdecydować się na noszenie okularów korekcyjnych. Dostosuj ich oprawki do swojego kształtu twarzy, a dzięki nim przy okazji będziesz mógł zadbać o swój wygląd zewnętrzny i chociaż trochę go poprawić.

Kształt twarzy a oprawki

Oprawki do okularów korekcyjnychZanim udasz się do salonu optycznego po swoje pierwsze oprawki do okularów korekcyjnych, skup się na określeniu swojego kształtu twarzy. Zrobisz to bardzo szybko. Stań po prostu przed lustrem i weź do ręki szminkę, kredkę do oczu lub inny pisak, który bez trudu później zmyjesz. Staraj się jak najdokładniej przerysować kształt swojej twarzy na lustrze, a następnie przenieść go na kartkę. Zastanów się przez moment, co ci on przypomina. Czy twoja twarz jest podłużna? Czy jej bardziej owalna, czy może jednak kanciasta? Dojdź do pewnych wniosków i następnie zapoznaj się z różnymi rodzajami samych oprawek stosowanych w okularach korekcyjnych.

Oprawki do okularów korekcyjnych

Najczęściej występującym kształtem twarzy jest ta owalna. Bardzo okrągła, niemalże pyzata, nieraz wyglądająca na pulchną, nawet u osób niemających problemów z wagą. Jeżeli sam masz właśnie taki kształt twarzy, na pewno chciałbyś go odrobinę wysmuklić i wyszczuplić. Pod żadnym pozorem nie sięgaj zatem po okrągłe oprawki do okularów korekcyjnych, które jedynie podkreślą tą pyzatą formę i dodadzą ci kilku kolejnych kilogramów. Idealnym wyborem dla ciebie będą niemalże wszystkie modele o kanciastych kształtach. Kwadratowe, prostokątne lub nawet delikatnie zwężane u dołu wspaniale wyszczuplą twoją buzię i sprawią, że będzie ona wydawać się smuklejsza. W przypadku twarzy owalnej dobrze sprawdzają się także oprawki trójkątne. Są one tak wyraźne i charakterystyczne, że odwracają uwagę od samego kształtu buzi.

Oczywiście możesz zupełnie samodzielnie spróbować dopasować do siebie najlepszy rodzaj oprawek, ale jeśli obawiasz się, że nie uda ci się tego zrobić, zajrzyj po prostu do dobrego salonu optycznego i tam poproś o pomoc. Optycy zawsze z chęcią ci doradzą i zaproponują ci przynajmniej kilka korzystnych oprawek dla twojego kształtu twarzy – będziesz miał w czym wybierać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here