Sukienki biznesowe

Wyrażanie własnego stylu przez ubrania jest bardzo ważne. W ten sposób możemy poczuć się znacznie pewniej siebie i pokazać jacy jesteśmy. Jednak równocześnie konieczne jest dostosowanie się do okazji oraz okoliczności. Tylko wtedy stylizacja będzie w pełni funkcjonalna. W wielu sytuacjach obowiązują zasady, których musimy przestrzegać. Jest tak jeśli chodzi o sukienki biznesowe.

Sukienki biznesowe

Nie mogą być one dowolne. Kluczowe jest tu prawidłowe dopasowanie krojów. Najlepiej sprawdzą się proste i klasyczne fasony, które nie będą zbyt efektowne. Jednak nie skazuje nas to na nudny wygląd. Wystarczy, że prawidłowo wszystko dobierzemy do swojej figury. Indywidualne podejście jest tu najważniejsze. Z tego powodu musimy rozpocząć od szczegółowej analizy. Na jej podstawie określimy co powinno być przez nas tuszowane za pomocą ciuchów Równocześnie powinniśmy wiedzieć jakie zalety posiadamy. Tylko wtedy uzyskamy zadowalający efekt. Warto zadbać, aby proporcje sylwetki zostały zachowane. Z tego powodu niezbędne jest wyrównanie ewentualnych odchyleń. Uznaje się, że najlepiej wyglądamy jeśli biodra i ramiona są mniej więcej tej samej szerokości. Ma to zastosowanie również w typowo biznesowym stroju.

Jednak tu mamy odrobinę ograniczone możliwości

Jednak tu mamy odrobinę ograniczone możliwościZazwyczaj sięga się po obcisłe klasyczne spódnice. Jednak nawet przy ich pomocy jesteśmy w stanie dodać sobie centymetrów w dolnej części ciała. Pomocne w tej kwestii będą delikatne baskinki. Warto jednak dbać, aby cały strój wyglądał elegancko. Kolejnym rozwiązaniem są lekko rozszerzane marynarki. Dobrze skrojone powinny modelować naszą sylwetkę. Ułatwi nam to również podkreślenie talii. Możemy dodatkowo zaakcentować ją wybierając modele z bardziej rzucającym się w oczy przeszyciem w tej okolicy. Pomocne będą również guziki. Z tego powodu bardzo popularne są modele z zapięciem w jednym miejscu. Dzięki temu doskonale się układają i formują kształt klepsydry. Jeśli chodzi o ramiona możliwości mamy znacznie więcej. Najłatwiej jest sięgać po marynarki, które są dodatkowo usztywniane w tym miejscu. Nieco bardziej retro wygląd uzyskamy przy pomocy doszywanych poduszeczek. Inną opcją są koszule, które mają bardzo zabudowaną górę. Aplikacje i przeszycia będą sprawdzać się tu doskonale. Szczególnie jeśli są rozmieszczone na bocznej powierzchni. Kolejna kwestia to oczywiście kolorystyka. Ubiór biznesowy powinien być bardzo stonowany. Dzięki temu bez trudu podkreślimy elegancję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here